پنجمین جشنواره خیابانی ارس ۷ فروردین برگزار می‌شود

دبیر جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس گفت: افتتاحیه پنجمین جشنواره خیابانی ارس همانند سال گذشته روز ۷ فروردین، روز جهانی تئاتر برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز ۲۰ فروردین ۹۷ خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ابراهیم نصیری اظهار داشت: امسال گستره جغرافیایی جشنواره افزایش پیدا کرده است و گروه‌های فعال تئاتری در ۷ منطقه آزاد ایران و ۴ استان شمال‌غرب کشور «آذربایجان شرقی – غربی – اردبیل و زنجان» می‌توانند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.
وی افزود: این گستردگی سبب می‌شود که از ۷ اقلیم متفاوت ایران، آثار متنوع و جذاب به جشنواره راه پیدا کرده و نوروز ۹۷ در ارس مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف ایرانی به نمایش در می‌آید.
نصیری با اشاره به تفاوت‌های جشنواره پنجم و چهارم، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های جشنواره پنجم، تقویت شورای سیاست‌گذاری جشنواره است و این موضوع با هدف افزایش کیفیت جشنواره انجام می‌گیرد.
نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد ارس، در ادامه گفت: افتتاحیه پنجمین جشنواره خیابانی ارس همانند سال گذشته روز ۷ فروردین، روز جهانی تئاتر برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز ۲۰ فروردین ۹۷ خواهد بود.
وی در زمینه رشد کمی و کیفی دوره‌های مختلف جشنواره نیز تاکید کرد: در اولین دوره این جشنواره ۶ اثر با ۱۲ اجرا برگزار شده است و دوره دوم نیز با ۸ اثر اجرا شده است.
نصیری افزود: در دوره‌های اول و دوم بیشتر به اجراهای آیینی اختصاص داشته است. از دوره سوم به بعد بخش مسابقه  با پرداختن به موضوعات اجتماعی و اقتصادی تقویت شده است، به طوریکه در سال ۹۴ بالغ بر ۴۷ طرح به جشنواره ارسال شد که ۱۱ اثر موفق به اجرا در جشنواره سوم شد.
وی در باره دوره چهارم نیز گفت: در دوره چهارم ۷۰ طرح به جشنواره ارسال شد که ۱۸ طرح برگزیده با ۶۰ اجرا در نوروز سال داشتیم.
نصیری تصریح کرد: منطقه آزاد ارس پیوند صنعت و هنر را محقق کرده است و جشنواره تئاتر خیابانی ارس نیز هر ساله میلیون‌ها گردشگر را با هنر تئاتر آشنا می‌کند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *