افتتاح طرح نظام جامع آموزش نیرو های پیمانکاری شرکت گاز آذربایجان شرقی

در چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت گاز و رئیس سازمان فنی و حرفه ای استان و رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران طرح نظام جامع آموزش نیرو های پیمانکاری شرکت گاز استان توسط سازمان فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی عملیاتی گردید.
به گزارش  شرح آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه شرکت ملی گاز ایران با سازمان فنی و حرفه ای کشور و پیاده سازی نظام جامع آموزش نیروهای شاغل در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد و با عنایت به اهمیت آموزش و توانمند سازی کارکنان پیمانکاری به عنوان نیروهای صف سازمان در امر خدمات رسانی مطلوب به مشترکین ، مواجهه با حوادث و اتفاقات احتمالی انعقاد قرارداد همکاری آموزشی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در دستور کار مدیریت منابع انسانی شرکت گاز استان قرار گرفت که افتتاح اولین دوره از قرارداد همکاری آموزشی با ۱۷۲۰۰ نفر ساعت در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی عملیاتی گردید.
در این مراسم رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران گفت : شرکت ملی گاز ایران سازمان فنی و حرفه ای کشور را بعنوان شریک استراتژیک خود در امر آموزش نیروهای پیمانکاری می داند و شهر تبریز و شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از سر شاخه های اساسی آموزش در سطح کشور می باشد.
اسحق فرشیدی افزود : تمامی نیروهای شاغل پیمانکاری شرکت ملی گاز ایران ظرف سه سال آینده تحت آموزش صلاحیت حرفه ای قرار خواهند گرفت و انتظار ما این است که تمامی نیروی پیمانکاری در سطح شرکت گاز دوره های استانداردهای آموزشی شرکت گاز و سازمان فنی و حرفه ای را طی نمایند.
وی افزود : در مرحله اول با محوریت سازمان فنی و حرفه ای و بر اساس مقررات آن سازمان از شاغلین آزمون مهارت شغلی اخذ و در صورت نیاز به آموزش تا حصول اطمینان فرد تحت آموزش دوره های مورد نیاز قرار خواهد گرفت .
مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این جلسه گفت : نیاز به آموزش نیروهای پیمانکاری و ارائه گواهی صلاحیت حرفه ای از طرف یک سازمان ذیصلاح ضروری بوده و شرکت گاز استان در این امر پیشقدم شده و با همکاری سازمان فنی حرفه ای استان بعد از عقد قرارداد فیمابین امروز شاهد عملیاتی شدن این قرارداد می باشیم.
سیدرضا توحیدی افزود : امیدواریم شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان تبدیل به قطب آموزش فنی و حرفه ای شمالغرب کشور در امر آموزش مهارت های آموزشی صنعت گاز قرار گیرد و بتواند نیازهای آموزشی سایر استان هار ا نیز بر طرف نماید.
وی اظهار داشت : قرارداد فیمابین شرکت گاز و سازمان فنی و حرفه ای استان در ۴ خوشه آموزشی شامل امدادگری و کنتورخوانی ، ابزاردقیق ، حفاظت کاتدیک و نگهداری،سرویس و تعمیرات شیرآلات با ۱۷ عنوان دوره می باشد.
وی تصریح نمود : کارگاه عملی آموزشی با بیش از ۲۰۰ متر مربع و با تعداد بالغ بر ۲۵۰ قطعه از دستگاه ها و تجهیزات در مرکز شماره ۳ آموزش فنی و حرفه ای تجهیز گردیده که با اضافه نمودن ایستگاه های کابینتی و فلت و دستگاه ادورایزر و سایر تجهیزات مورد نیاز، این تعداد به ۵۰۰ قلم افزایش پیدا خواهد کرد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *