با حضور وزیر بهداشت/ سه طرح بهداشتی درمانی در تبریز افتتاح شد

 سه طرح بهداشتی و درمانی با اعتبار هزینه شده ۱۹۰ میلیارد ریال امروز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تبریز افتتاح شد.

به گزارش شرح آنلاین رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان اسد آبادی تبریز در ۴ طبقه با زیر بنای ۳۸۰۰ مترمربع یکی از طرح هایی بود که امروز بهره برداری شد.
محمد حسین صومی افزود: برای اجرای این طرح ۲ سال زمان و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اضافه کرد: امروز همچنین مرکز سلامت فاطمیه در خیابان لاله که با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع با پوشش خدماتی برای ۲۵ هزار نفر، صرف ۷۰ میلیارد ریال ایجاد شده و شامل ۲ پزشک عمومی، ماما، دندانپزشک و ۹ مراقب سلامت است، به بهره برداری رسید.
وی در مورد مرکز مهارت های بالینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم گفت: این مرکز، ساختار بیمارستانی مصنوعی است که در آن آموزش های لازم به جای اینکه بر روی بیمار انجام شود، بر روی ماکت انسانی (مولاژ) ارائه می شود.
صومی افزود: انواع مولاژ جراحی، خون گیری، تشخیص فشار خون و مولاژ احیا در این مرکز وجود دارد و دانشجویان بر روی مولاژ آموزش های لازم را خواهند دید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در هفته سلامت و همزمان با سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی ۷۰ طرح آموزشی، بهداشتی و درمانی در مجموع با هزینه یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دراین استان افتتاح می شود.
image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *