نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی عنوان کرد: لازمه کاهش ارتکاب جرم فرهنگ سازی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: لازمه کاهش ارتکاب جرم فرهنگ سازی است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از مهر حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم عصردیروز شنبه در دیدار با هیات امنا، اعضای شورای مشورتی و خیران ستاد دیه آذربایجان شرقی با اشاره به این که بخشش کار بزرگی بوده و رفتار معنوی است اظهار کرد: آزادسازی زندانیان در بند زندان که شاید سهواً مرتکب خطا شده اند اقدامی بزرگ است به طوری که این گونه فعالیت ها نه تنها از اذهان فراموش نمی شود بلکه در تاریخ و اذهان عمومی مردم باقی می ماند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، لازمه کاهش ارتکاب به جرم حتی غیرعمد را فرهنگ سازی عنوان کرد، افزود: برای این که در جامعه ارتکاب جرم حتی جرم های غیرعمد کاهش یابد بایستی فرهنگ سازی در بین آحاد مردم شود.

وی بابیان اینکه سفره نیت های خیرخواهانه مردم آذربایجان شرقی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد از زندان باز است، گفت: مردم آذربایجان شرقی در ماه مبارک رمضان سفره نیت های خیر خویش را بر روی نیازمندان و محکومان غیرعمد باز می کنند این در حالی است که توجه به ایتام و افراد بی بضاعت از آموزه های دینی ماه رمضان است.

آل هاشم با اشاره به برگزاری جشن گل ریزان در تبریز و شهرستان های آذربایجان شرقی تصریح کرد: برگزاری جشن گل ریزان و باز کردن سفره های نیت خیر در ماه رمضان فرصتی مغتنم برای سربلند بیرون آمدن از امتحان و آزمایش مالی است و از طرفی در این ایام خبیشتر خود را محک می زنیم که آیا می توانیم در راه خداوند از مال خود گذشت کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه اضافه کرد: هر کسی در راه رضای خداوند متعال احسان و انفاق کند یقیناً پروردگار مال و اموال این افراد را پربرکت می کند.

امام جمعه تبریز در پایان با قدردانی از اقدامات خیرخواهانه مردم در کمک به آزادسازی زندانیان، خاطرنشان کرد: با توجه به فرهنگ سازی های انجام یافته خوشبختانه هر سال در جریان برگزاری جشن گل ریزان شاهد افزایش کمک های مردمی می شویم و امیدواریم امسال مردم مومن، متدین، نوع دوست و ولایتمدار آذربایجان شرقی نسبت به سال های گذشته مشارکت بیشتری داشته باشند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *