پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
انقلاب اسلامی

به گزارش شرح آنلاین به نقل از ایرنا، الهام علی اف گفت: در سال گذشته روابط ما با همسایگان در سطح بالا قرار داشت ، در سال 2019 نیز این موضوع برای جمهوری آذربایجان از اهمیت خاصی برخوردار است .

وی افزود:فعالیت مشترک جمهوری آذربایجان با همسایگان در حوزه های سیاسی، اقتصادی و دیگر عرصه ها، موجب تقویت ثبات در منطقه شده است. رییس جمهوری آذربایجان با اشاره به افزایش تهدیدات و چالشهای مختلف در جهان ، برقراری ثبات در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت : مردم جمهوری آذربایجان ،سال 2018 را در ثبات پایدار بسر بردند .

علی اف، سال گذشته میلادی را برای کشورش سالی موفقیت آمیز خواند و اظهار داشت: جمهوری آذربایجان توانست در سال 2018 میلادی جایگاه خود را در سطح بین المللی تقویت کند .

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای تقویت روابط جمهوری آذربایجان با اتحادیه اروپا یادآور شد: توافقنامه امضا شده با این اتحادیه در مورد اولویت های همکاری نشانه سطح بالای روابط است.

رییس جمهوری آذربایجان سال 2018 میلادی را از نظر حل مساله تعیین رژیم حقوقی دریای خزر سالی مهم خواند و آن را دستاورد تاریخی عنوان کرد و گفت: جمهوری آذرایجان نیز در حل این مساله سهم ارزشمند خود را ادا کرده است .

علی اف با تاکید بر اینکه جمهوری آذربایجان، علاقمند به حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ است ،گفت: ولی هر کس باید بداند که عامل نظامی برای حل مناقشه نقش مهمی دارد و ما از این پس هم قدرت نظامی خود را افزایش خواهیم داد .

رئیس جمهوری آذربایجان اظهار داشت: در نتیجه اقدامات انجام گرفته حوزه های غیر نفتی اقتصاد جمهوری آذربایجان 9 درصد رشد داشته است .

علی اف با اشاره به این که در سال گذشته میلادی 10 میلیارد دلار در اقتصاد جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری شده است ، گفت : حجم صادردات کشورمان 40 درصد افزایش یافته است .

وی راه اندازی دالان گازی جنوب برای انتقال گاز طبیعی جمهوری آذربایجان به اروپا ، فعالیت های در زمینه تکمیل دالان های حملی و نقل شمال – جنوب و شرق – غرب را از دستاوردهای کشورش در سال گذشته میلادی عنوان کرد .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد