تسنیم ، (شرح آنلاین) - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: درصورتی‌که حقابه‌های دریاچه نمک اختصاص پیدا نکند به‌زودی وضعیت دریاچه نمک بسیار بحرانی و خطرناک‌تر از دریاچه ارومیه می‌شود، ۲۵ میلیون نفر در پیرامون این حوزه آبخیز زندگی می‌کنند.

احمد امیرآبادی فراهانی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گردوغبار که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: با ادامه روند فعلی معضلات زیست‌محیطی قم هرسال بیشتر و نگران‌کننده‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به تلنبار شدن واحدهای گسترده آلاینده در اطراف شهر قم افزود: مسئله محیط‌زیست در استان قم از اهمیت ویژه‌ای به دلیل اقلیم خاص آن برخوردار است، درصورتی‌که اشتغال به محیط‌زیست ضربه وارد کند اجازه شکل‌گیری آن در قم داده نخواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاری برای تولید برق با ضریب آلایندگی بالا ایجادشده بود که به دلیل حساسیت‌های محیط‌زیست از شکل‌گیری و راه‌اندازی آن جلوگیری به عمل آمد.

امیرآبادی با اشاره به اهمیت محیط‌زیست تأکید کرد:دستکاری در محیط‌زیست قابل جبران نیست، درصورتی‌که حقابههای دریاچه نمک اختصاص پیدا نکند به‌زودی وضعیت دریاچه نمک بسیار بحرانی و خطرناک‌تر از دریاچه ارومیه می‌شود، ۲۵ میلیون نفر در پیرامون این حوزه آبخیز زندگی می‌کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت نیروگاه حرارتی در حریم شهر قم یکی از مهم‌ترین معضلات زیست‌محیطی قم است، باید در ادامه و شکل فعالیت این نیروگاه تصمیم‌گیری‌های درستی گرفته شود.

وی با اشاره به دوراهی مهم اشتغال و محیط‌ زیست ابراز کرد: با وجود آلایندگی بالای برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی اما هیچ‌گونه برخوردی با آن‌ها نمی‌شود، محیط‌زیست برای استانداردسازی واحدهای آلاینده اهتمام جدی به خرج دهد.

الف خ ۷۲ /