با شهادت سه جوان فلسطینی در کرانه باختری و باریکه غزه در روز جمعه گذشته، شمار شهدای انتفاضه قدس به ۱۲۹نفر رسید که از این تعداد ۲۶ نفر کودک و ۶ نفر نیز زن هستند.   شرح آنلاین- به نقل از خبرگزاری فلسطینی «صفا» – وزارت بهداشت فلسطین روز جمعه اعلام کرد که «محمد عبدالرحمن عیاد» (۲۱ساله) از روستای […]

با شهادت سه جوان فلسطینی در کرانه باختری و باریکه غزه در روز جمعه گذشته، شمار شهدای انتفاضه قدس به ۱۲۹نفر رسید که از این تعداد ۲۶ نفر کودک و ۶ نفر نیز زن هستند.

 

شرح آنلاین- به نقل از خبرگزاری فلسطینی «صفا» – وزارت بهداشت فلسطین روز جمعه اعلام کرد که «محمد عبدالرحمن عیاد» (۲۱ساله) از روستای «سلواد» در شمال رام الله، «نشأت جمال عصفور» از شهرک «سنجل» در نزدیکی رام الله و »محمود محمد الأغا» (۲۵ ساله ) از شهر خان یونس در جنوب باریکه غزه توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

شهید عیاد در تلاش برای زیر گرفتن صهیونیست ها در شهرک سلواد و « نشأت جمال» نیز در جریان درگیری در شهرک «سنجل» واقع در کرانه باختری شهید شدند. 

محمود محمد الأغا از نیروهای گردان های القسام شاخه نظامی حماس نیز در جریان درگیری با نیروهای صهیونیست در منطقه الفراحیه در شرق شهر خان یونس به شهادت رسید.

همچنین ده ها فلسطینی نیز در پی درگیری های شدید در شهرهای رام الله، الخلیل، بیت لحم و نابلس زخمی شدند.

به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، ۴۰ جوان فلسطینی نیز در درگیری در استان های نوار غزه زخمی شدند. از این تعداد پنج نفر در شمال باریکه غزه، ۱۰ نفر در شرق شهر غزه، ۱۵ نفر از جمله یک کودک و دو خبرنگار نیز در شرق اردوگاه «البریج» در مرکز باریکه غزه زخمی شدند.

در شرق خان یونس نیز ۱۰ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله های جنگی نظامیان صهیونیست زخمی و ده ها نفر نیز به دلیل استنشاق گاز اشک آور دچار آسیب شدند.

انتفاضه سوم فلسطین از آغاز ماه اکتبر (۹مهرماه) و در اعتراض به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال «مسجدالاقصی» و توطئه طرح تقسیم زمانی و مکانی آن صورت گرفته است.