ورزش سه ، (شرح آنلاین) - آبی‌ها با وجود حملات زیادی که داشتند، اما تنها با تک گل تبریزی از روی نقطه پنالتی موفق به شکست نساجی شدند.

استقلال تهران با روند فوق‌العاده‌ای که در هشت هفته گذشته لیگ برتر طی کرد، تنها یک شکست داشت و هفت پیروزی به دست آورد تا با این عملکرد رقابت پایاپایی با مدعیان داشته باشد و شرایط خوبی در جدول به دست بیاورد، اما با توجه به پیروزی سایر بالانشینان، آبی‌ها نیز امشب که در آخرین بازی سال ۹۷ میزبان نساجی بودند، باید به پیروزی دست پیدا می‌کردند که موفق به انجام این کار شدند و با ضربه پنالتی مرتضی تبریزی توانستند از سد قائم‌شهری‌ها عبور کنند و ضمن هم‌امتیاز شدن با تراکتورسازی، به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم در رده دوم جدول قرار بگیرند.

نساجی مازندران تلاش می‌کرد در ورزشگاه آزادی حداقل یک امتیاز بگیرد ولی در نهایت آنها در کسب تساوی ناکام ماندند تا با شکست مقابل استقلال، ۲۳ امتیازی و در رده دهم جدول بمانند که البته رتبه چندان بدی برای آنها به حساب نمی‌آید.

هفته بیست و دوم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۷/۱۲/۲۵ ؛ ساعت: ۱۹
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: ۱۷ هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان؛ کمک‌ها: سعید قاسمی و عسکر محمدی؛ داور چهارم: مهدی سیفی/ کمک داوران خط: محمدحسین ترابیان و حسین زیاری/ ناظر داوری: مسعود عنایت.

 

استقلال تهران

 

 • سید حسین حسینی
 • محمد دانشگر
 • روزبه چشمی
 • پژمان منتظری
 • میلاد زکی‌پور
 • علی کریمی
 • فرشید باقری
 • آیاندا پاتوسی
 • محسن کریمی(۵۶- همام طارق)
 • اسماعیل گونکالوس(۶۳- داریوش شجاعیان)
 • مرتضی تبریزی

سرمربی: وینفرد شفر

 

نساجی مازندران

 

 • محمدامین رضایی(۲۹- حامد لک)
 • حامد شیری(۵۵- احمد عبدالله‌زاده)
 • لاشا توتاتزه
 • فرشاد فرجی
 • مجتبی ممشلی
 • محمد آبشک
 • مهرداد عبدی
 • علی‌اصغر عاشوری
 • سجاد آشوری(۸۱- امید سینگ)
 • آرفنگ دافه
 • رحمان جعفری

سرمربی: مجید جلالی

اخطار

فرشاد فرجی(۳۸)، مهرداد عبدی(۴۱)، محمد آبشک(۶۷) از نساجی

داریوش شجاعیان(۶۸)، گادوین منشا(۲+۹۰) از استقلال

 

شرح گل

استقلال ۱ – نساجی صفر (دقیقه ۴۲: مرتضی تبریزی): پنالتی اعلام شده به سود استقلال را مرتضی تبریزی به مرکز دروازه زد تا گل اول آبی‌ها برابر نساجی به ثمر برسد.

 

لحظات حساس

دقیقه ۹: تبریزی روی توپ ارسالی از جناح چپ صاحب توپ شد که ضربه محکم او بعد از برخورد به شیری دفع شد.

دقیقه ۱۰: پاس دانشگر و سانتر خطرناک ایسما از سمت چپ زمین را ایسما با ضربه سر زد که توپ بعد از دفع رضایی مجددا به ایسما برخورد کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۱۱: پاس دانشگر و سانتر خطرناک ایسما از سمت چپ زمین را ایسما با ضربه سر زد که توپ بعد از دفع رضایی مجددا به ایسما برخورد کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۱۲: شوت ناگهانی محمد دانشگر از پشت محوطه جریمه به تیرک عمودی دروازه نساجی برخورد کرد و در ادامه ضربه محکم ایسما را رضایی در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۱۸: پاس تماشایی فرشید باقری از میانه زمین در موقعیت خوبی به منتظری رسید ولی او نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند که شوت او از زاویه بسته را رضایی با خروج به موقع از دروازه راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲۵: سانتر خطرناک سجاد آشوری از روی کرنر را حسینی به خوبی دفع کرد.

دقیقه ۳۲: دافه با حرکتی نمایشی چشمی را فریب داد که شوت او از زاویه بسته به تیرک افقی دروازه استقلال اصابت کرد و در ادامه شوت پشت محوطه عبدی به بیرون رفت.

دقیقه ۳۷: ایسما نفوذ سریعی از سمت چپ زمین انجام داد که حرکت خطرناک و پاس او را کریمی نتوانست تبدیل به گل کند تا در ریباند توپ به باقری برسد و ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه نساجی راهی اوت شود.
دقیقه ۳۹: پاتوسی پاس بلند زیبایی به پشت مدافعان نساجی فرستاد که تبریزی را در موقعیت تک به تک با حامد لک قرار داد، اما ضربه او را دروازه‌بان نساجی مهار کرد ولی در همین حین به دلیل خطای مهرداد عبدی روی تبریزی، اکبریان به سود استقلال اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۴۶: ضربه نه چندان پُرقدرت جعفری با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: پاس آبشک و شوت روی پای رحمان جعفری با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: تبریزی بهترین فرصت برای زدن گل دوم خود و استقلال را داشت، اما توپ از پای او فاصله گرفت تا حامد لک توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه ۵۶: باقری حمله سریعی تدارک دید که پاس در عرض او را تبریزی رها کرد تا توپ به ایسما برسد، اما شوت بی‌دقت او از بالای دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه ۶۰: شوت فنی تماشایی پاتوسی از پشت محوطه جریمه را حامد لک به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۷۷: طارق ارسال خوبی برای شجاعیان فرستاد که ضربه فنی او به ممشلی برخورد کرد و در ادامه شوت پاتوسی از بالای دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۹: پاتوسی با سر توپ چشم‌نواز به عبدی در موقعیت تک به تک قرار گرفت که ضربه او را حامد لک به زیبایی مهار کرد و در ادامه نیز حمله استقلالی‌ها تنها یک کرنر به همراه داشت.
دقیقه ۷۹: توپ ارسالی از روی کرنر سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم را بازیکنان استقلال نتوانستند استفاده کنند تا توپ روی خط دروازه با دفع توپ حامد لک و در ادامه ضربه مدافعان نساجی از محوطه جریمه این تیم دور شود.
دقیقه ۸۳: ضربه ایستگاهی پاتوسی از میانه زمین را حامد لک جمع کرد.

دقیقه ۸۷: شوت پاتوسی از روی ضربه آزاد با فاصله کمی از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

در حاشیه

* قبل از شروع دیدار از محمود فکری و رضا رجبی دو پیشکسوت باشگاه استقلال تقدیر به عمل آمد.

* به مناسبت شهادت ۵۰ نمازگزار مسجد توسط تروریست‌ها در نیوزیلند، یک دقیقه سکوت اعلام شد.

* بازیکنان استقلال به مصدومیت‌های پی‌درپی دروازه‌بان نساجی معترض بوده و به همین دلیل با داور صحبت کردند.

* در دقایقی که بازی به دلیل مصدومیت دروازه‌بان نساجی قطع شد، حسین ترابپور و پژمان منتظری، یکدیگر را در آغوش گرفته و با هم صحبت کردند.

* به هنگام ورود حامد لک دروازه‌بان نساجی به زمین، وی از سوی هواداران استقلال مورد توهین قرار گرفت.

* یکی از عوامل کادر فنی نساجی به دلیل اعتراض زیاد به داور اخراج شد.

* در پایان نیمه اول هواداران استقلال به شدت شفر را مورد تشویق قرار دادند.

* وینفرد شفر در اواخر بازی به شدت بر سر علی کریمی فریاد کشید و از او خواست بازی بهتری از خود ارائه دهد.

* پس از پایان نیمه اول، مجید جلالی به همراه بازیکنانش به سمت داور رفته و با او به جر و بحث پرداختند که ناظر داوری اجازه نداد این درگیری شدت پیدا کند.

* در دقایق پایانی بازی شفر از عملکرد بازیکنانش به شدت عصبی بود و مرتب به شدت با فریادهایش از آنان می‌خواست بازی بهتری از خود ارائه دهند.

* پس از پایان بازی مجید جلالی که از عملکرد داور عصبی بود به سمت او رفت و با او درگیری لفظی پیدا کرد.

* حامد لک به سمت حسین حسینی رفت و او را در آغوش گرفت و دقایقی با او صحبت کرد.

* سرمربی استقلال به سمت تماشاگران آمد و با چرخاندن شال برای آنها به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

* فرزاد مجیدی به همراه برادرش فرهاد به سرعت ورزشگاه را ترک کردند.

* هیچ یک از مسئولان استقلال در ورزشگاه حضور نداشتند که این مسئله باعث تعجب هواداران شده بود.

* بازیکنان نساجی قائمشهر هم پس از پایان دیدار به سمت ناظر داوری رفته و نسبت به قضاوت اکبریان به او انتقاد کردند.

 

اتفاق ویژه

استقلال مثل بازی‌های اخیر لیگ برتر موقعیت‌های گلزنی زیادی به دست آورد ولی این بار نتوانست بیش از یک گل بزند ولی با این حال توانست با تک پنالتی مرتضی تبریزی به روند فوق‌العاده‌اش ادامه دهد و هشتمین پیروزی را در نهمین هفته متوالی لیگ و در آخرین بازی سال کسب کند تا با این برد ارزشمند، بالاتر از تراکتورسازی و پشت سر پرسپولیس، به رده دوم جدول صعود کند و همچنان برای قهرمانی امیدوار بماند.

 

استقلال 1 - 0 نساجی؛ بالای جدول داغ تر از همیشه

 

منبع: ورزش۳

ر ع ۷۷/