میزان ، (شرح انلاین) - سرپرست سر کلانتری چهارم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سه سارق لوازم خودرو به همراه کشف مقادیر قابل توجهی لوازم سرقتی خبر داد.

سرهنگ علیرضا ناصری نژاد  بیان داشت: براساس شکایت‌های مردمی به کلانتری ۱۲۷ نارمک، اهالی این محل از رفت و آمد و حضور افراد غیر موجه و مشکوک به خانه‌ای در این محدوده شکایت داشتند و دستور رسیدگی به این موضوع نیز با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار قرار داشت. در جریان رسیدگی به این موضوع، ساعت ۱۴ بعدازظهر روز نوزدهم، ماموران گشت کلانتری ۱۲۷ نارمک به یک موتورسیکلت پالس دو ترکه با پلاک پوشانده شده، که در این محدوده در حال گشت زنی بود مشکوک، اما با صدور دستور ایست، متهمان از محل متواری می‌شوند و ماموران نیز به تعقیب و گریز با این موتورسیکلت می‌پردازند.
سرهنگ علیرضا ناصری نژاد افزود: در ادامه طی تعقیب و گریز پنج دقیقه‌ای ماموران با متهمان، هر دو نفر آن‌ها زمنیگیر و به کلانتری دلالت داده می‌شوند که طی بازرسی بدنی از متهمان ۲۰ گرم شیشه کشف می‌شود.

 

سرهنگ علیرضا ناصری نژاد ادامه داد: در بدو ورود هر دو متهم۴۰ و ۴۳ ساله به کلانتری، ماموران متوجه می‌شوند این متهمان همان افرادی هستند که مردم و افراد محله نیز از آن‌ها شاکی بودند. بنابر اعترافات خود سارقان، این افراد از سارقان لوازم خودروی محدوده شرق تهران می‌باشند.

وی ابراز داشت: طی هماهنگی با مقام قضائی، دستور ورود به مخفیگاه متهمان صادر شد، که در آن محل مقدار ۹۰ گرم مواد مخدر از نوع روانگردان شیشه به همراه ۱۰۹ گرم کوکائین کشف شد.

وی با اشاره به کشف اموال مسروقه از حیاط این خانه ابراز داشت: از این محل یک دستگاه خودروی لیفان سرقتی، به همراه ۱۱ عدد سنگ فرز، ۱۰ عدد آمپلی فایر خودرو، ۵ عدد دوچرخه سرقتی، دو عدد دستگاه هیلتی، ۱۰ حلقه لاستیک، شش دستگاه موبایل سرقتی، ۱۰ جفت باند خودرو و ۵ دستگاه مانیتور منزل به همراه لوازم سرقتی دیگری که متعلق به خودرو‌ها و منازل شهروندان تهرانی می‌باشد، کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: در ادامه نفر سوم که حدودا ۴۰ ساله بود، همانجا دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت که وی نیز به وجود مخفیگاه دیگری در محدوده کلانتری ۱۴۷ گلبرگ اعتراف کرد که سریعا با هماهنگی‌های قضائی، حکم ورود به این محل نیز دریافت شد.

وی ادامه داد: بنابر اقاریر نفر سوم دستگیر شده در این پرونده، مشخص بود دو قبضه سلاح کمری نیز در این محل کشف خواهد شد که خواهر متهم قبل از رسیدن ماموران، از ماجرا باخبر شده و اسلحه‌ها را در پشت بام خانه همسایه دیگری پنهان می‌کند، اما یکی از شهروندان وظیفه شناس که متوجه ماجرا می‌شود، در این زمینه پلیس را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ در جریان موضوع قرار می‌دهد.

سرهنگ علیرضا ناصری نژاد بیان کرد: در ادامه با کشف دو اسلحه کمری متعلق به متهم سوم از پشت بام خانه همسایه، خواهر متهم نیز به اتهام مشارکت به همراه سه سارق دیگر بازداشت و به کلانتری ارجاع داده شد. بنابر دستورات قضائی، رسیدگی به پرونده برای روشن شدن تمامی ابعاد ماجرا در جریان است.

منبع: میزان

 

س ر ۷۰/