مهر ، ( شرح آنلاین ) - آخرین وضعیت ترافیکی و جوی محورهای مواصلاتی کشور در روز ۶ فروردین از سوی مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تشریح شد.

هم اکنون در استان اردبیل (اکثر محورها)، استان آذربایجان شرقی (محور اهر-تبریز)، استان آذربایجان غربی (محورتمرچین)، استان همدان (محور ملایر-اراک)، استان گیلان (محوراسالم-خلخال) و استان اصفهان (محورهای داران-الیگودرز و میمه – دلیجان) شاهد بارش برف هستیم و در استان‌های آذربایجان غربی، سمنان، همدان، لرستان، مرکزی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، فارس، گیلان، اصفهان، مازندران، خراسان شمالی، گلستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و یزد (اکثر محورها) بارش باران مشاهده می‌شود.

مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، زنجان، کردستان و اصفهان (ارتفاعات) گزارش شده است.

سایر محورهای کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

بارش باران در خراسان رضوی / سیل ۲ جاده را بست

بارش باران در شهرهای خراسان رضوی موجب جاری شدن سیل در برخی مناطق و بسته شدن ۲ جاده در این استان شد.

بارش باران بهاری که از دوشنبه شب در خراسان رضوی آغاز شده به صورت مستمر در شهرهای مختلف استان ادامه دارد و همین عامل موجب جاری شدن سیل در برخی مناطق شده است.

طبق اعلام پلیس راه خراسان رضوی به دلیل شدت بارش‌ها و وقوع سیل جاده رباط سنگ بهکدکن و تقاطع انداده به جغتای به دلیل سیلاب مسدود شده‌اند.

بارش‌های شدید فارس را فرا گرفت / طغیان رودخانه خشک شیراز

بارش باران که از روز گذشته در شهر شیراز آغاز و منجر به کشته شدن ۱۹ نفر شد، هم اکنون تمام استان فارس را فرا گرفته است.

روز گذشته بارش ۲۰ دقیقه‌ای باران باعث جاری شدن سیلاب در محدوده دروازه قرآن شد؛ سیلابی که بر اساس ادعاهای مسئولان طی چند سال گذشته بی نظیر بوده است.

بارش روز گذشته باران در شهر شیراز منجر به کشته شدن ۱۹ نفر و زخمی شدن ۱۱۹ نفر شد. در این حادثه تعداد قابل توجهی خودرو گرفتار شد.

ز بامداد امروز نیز بارش‌ها تمامی استان را فرا گرفته به گونه‌ای که تمامی نیروهای امدادی و ستاد بحران به حالت آماده باش درآمده‌اند و بیم جاری شدن سیلاب همچنان وجود دارد.

در این میان مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بارش‌ها از بامداد امروز سه شنبه در استان شروع شده و شدید است.

رحیم آزادی ادامه داد: به دلیل بارشهای شدید امکان وقوع سیلاب در برخی شهرستان‌ها به ویژه شهر شیراز وجود دارد.

هشدار طغیان رودخانه الوند در سرپل‌ذهاب

مدیریت بحران استان کرمانشاه در اطلاعیه‌ای در مورد طغیان رودخانه الوند در سرپل‌ذهابهشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: ساکنان، مجاوران حریم و بستر رودخانه الوند در تمام مسیر (به ویژه در حوزه شهر سرپلذهاب و قصرشیرین) با توجه به بالا آمدن سطح آب ناشی از بارش و طغیان چشمه‌ها و رودخانه ضرورت دارد از هر گونه تردد، سکونت موقت در حریم و نزدیکی رودخانه، به دلیل احتمال جاری شدن سیل و خطر غرق شدگی جدا خودداری کنند.

بارش برف بهاری در همدان آغاز شد

بارش برف امروز سه شنبه چند شهرستان استان همدان را فراگرفت و در ششمین روز از فصل بهار، چهره‌ای زمستانی به پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین داد.

اداره کل هواشناسی استان همدان وضعیت هوای این استان را طی ۲۴ ساعت آینده، ابری در برخی ساعات رگبار شدید باران و در مناطق مرتفع بارش برف با احتمال رعدوبرق و تگرگ پیش بینی کرده است.

بارش باران در جاده‌های استان و بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی همدان نیازمند احتیاط بیشتر رانندگان و همکاری با پلیس است تا حادثه‌ای رخ ندهد.

تعطیلی کاخ موزه سعدآباد

فرماندار شمیرانات از تعطیلی کاخ موزه سعدآباد و رستوران‌های دربند و درکه در روز سه شنبه به دلیل احتمال سیلابی شدن این منطقه خبر داد.

سیاوش شهریور اظهار داشت: کاخ موزه سعد آباد، و رستوران‌های دربند و درکه و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، امروز سه شنبه تعطیل خواهد بود.

وی دلیل این تعطیلی را احتمال وقوع سیل دانست و افزود: قصد ما این است، که تجمع ودپو انسانی در این اماکن وجود نداشته باشد.

منبع : مهر
ن ش ۶۵/