فارس ، (شرح آنلاین) - رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به جان باختن 3 نفر در لرستان و خوزستان به دلیل وقوع سیل، گفت: امدادرسانی در 26 شهرستان خوزستان و لرستان همچنان ادامه دارد.

مرتضی سلیمی  رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با گزارش حوادث جوی در خوزستان و لرستان، اظهار داشت: ۱۷ شهرستان آبادان ،اندیکا، اندیمشک، اهواز ، ایذه، باغ ملک، باوی، بهبهان، دزفول ، دشت آزادگان، رامهرمز، شوش ، شوشتر، گتووند، لالی، مسجدسلیمان و هفتگل درگیر حوادث جوی در خوزستان شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۶ شهر، روستا، منطقه عشایرنشین و محور کوهستانی امدادرسانی در آن صورت گرفته است، گفت: ۳۲۳۰ نفر در این ۱۷ شهرستان اسکان اضطراری یافته و ۹ نفر مصدوم شده‌اند.

سلیمی خاطرنشان کرد: یک نفر در مسجد سلیمان به دلیل این حادثه جان خود را از دست داده و امدادرسانی در شهرستان‌های خوزستان همچنان ادامه دارد.

 رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه به گزارش حوادث جوی استان لرستان اشاره کرد و بیان داشت: ۹ شهرستان ازنا، الیگودرز، بروجرد، پلدختر، خرم‌آباد، دورود، الشتر، کوهدشت و نورآباد دلفان متاثر از این حادثه شده است.

وی اعلام کرد: ۲۰۲ شهر، روستا،‌منطقه عشایرنشین و محور کوهستانی در لرستان امدادرسانی در آن صورت گرفته و ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

سلیمی خاطرنشان کرد: امدادرسانی به دلیل حوادث جوی در لرستان نیز همچنان ادامه دارد.

 

 

منبع: فارس

الف خ ۷۲ /