ایرنا ، ( شرح آنلاین ) - مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی گفت: بارش بی وقفه باران در شبانه روز گذشته موجب ریزش کوه در محورهای کوهستانی این استان شد.

غلامرضا رسول زاده افزود: بر اثر این بارش ها ریزش در محورهای بستان آباد – میانه، میانه – سرچم و مسیر نوار مرزی جلفا – نوردوز و مراغه به اشان، صومعه، هریس و یای شهری روی داد.

وی با بیان اینکه ریزش در سایر محورهای کوهستانی استان نیز وجود داشت، یادآوری کرد: این ریزش ها خسارت جانی و مالی برای رانندگان و ساکنان منطقه ایجاد نکرده است.

مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی با بیان اینکه راهداران در اسرع وقت اقدام به پاکسازی محورها کردند، از رانندگان خواست در روز انس با طبیعت با احتیاط در محورهای کوهستانی رفت و آمد کرده و گردشگران در مکان هایی که احتمال ریزش وجود دارد و نیز در حاشیه رودخانه ها، توقف و اتراق نکنند.

رسول زاده یادآوری کرد: جاری شدن سیل روز گذشته موجب بسته شدن راه ارتباطی ۴ روستای ینگجه، آغجه رود، بیگ کندی و بایقره رود شهرستان هشترود و تخریب سه دستگاه پل ۲ متری واقع در مسیر این روستاها کرده بود که با تلاش راهداران این راه ها و پل ها در حال ترمیم است.

وی گفت: هم اکنون تمامی راه های اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز – زنجان باز است، ولی به علت بارش باران لغزنده بوده و رفت و آمد در آن ها باید با احتیاط و سرعت مطمئن انجام شود.

رسول زاده افزود: در زمان کنونی از شهرهای مختلف استان گزارشی از بروز سیل یا ریزش کوه ارسال نشده است و مورد خاصی در محورهای ارتباطی وجود ندارد.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

 

رف۶۱/