فارس ، (شرح آنلاین) - بخشدار مرکزی اهواز گفت: دستور تخلیه 6 روستای دیگر اهواز داده شده و پیش‌بینی می‌شود نیمه غربی شهر الهایی و روستاهای اطراف آن در حوضه کرخه تا امشب به زیر آب بروند.

علی بلمچی بخشدار مرکزی اهواز امروز در اهواز، با اشاره به زیر آب رفتن کلی زمینهای ‌کشاورزی مسیر تصفیه قندوشکر بر اثر سیلاب، اظهار کرد: به روستاهای گبیر یک، دو و نبی اکرم در مسیر تصفیه قندوشکر دستور تخلیه دادیم و اکنون در حال آماده‌سازی اردوگاه برای اهالی این روستاها در این مسیر هستیم.

وی افزود: دستور تخلیه به روستاهای ام‌تمیر، کریشان دو و سه در حاشیه رودخانه کارون نیز داده شد و در نظر داریم در حوالی این روستاها اردو‌گاهی برای آنها دایر شود.

بخشدار بخش مرکزی اهواز با اشاره به بالارفتن دبی رودخانه کرخه، گفت: اکثر روستاهای مسیر رودخانه کرخه از قبیل: روستای شهرک قلعه سحر، عشاره‌بزرگ و کوچک، بروایه عمیر، بروایه‌البوثنوان، بروایه یوسف، چبسه بزرگ، چبسه کوچک، حلاف یک، حلاف دو و سه، نیمه غربی شهر الهایی، ام عگله بیت سعید و ام عگله سید سبوس امشب زیر آب می‌روند.

بلمچی با بیان اینکه دو اردوگاه جدید برای اهالی روستاهای حوضه کرخه راه‌اندازی شد، گفت: پادگان شهید عاصی زاده هم جوار پلیس‌راه اهواز – اندیمشک و اردوگاه راهیان نور گل نرگس برای اسکان اهالی این روستاها در نظر گرفته شده است.

 

 

منبع: فارس

الف خ ۷۲ /