( شرح آنلاین ) - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 کشور از کافی بودن ذخایر گندم در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: آرد به میزان کافی برای تزریق با نانوایی ها وجود دارد و تنها افراد فاقد پروانه اجازه دریافت آرد ندارند.

اسفندیار ابوالحسن زاده پیش از ظهر امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: متاسفانه برخی از واحدهای بدون مجوز در سطح استان با نصب بنرهایی شائبه نبود آرد را در استان ایجاد کرده اند که واقعیت امر نداشتن مجوزهای لازم برای فعالیت این نانوایی هاست.

وی ابراز داشت: این شرکت از دادن سهمیه آرد به واحدهای نانوایی بدون مجوز معذور است و این افراد موطفند تا پایان فروردین ماه نسبت به رفع نواقص پرونده های خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ در ادامه با ارایه گزارشی از ذخیره غلات استان گفت: در سال زراعی گذشته دخیره گندم استان به ۵۸۰ هزار تن رسید و با اقدامات انجام شده در خصوص ساخت و بهره برداری سیلوهای جدید طی ۴ سال گذشته هم اکنون ظرفیت دخیره سازی یک میلیون تن گندم را دارا هستیم.

ابوالحسن زاده افزود: میزان گندم ذخیره شده در سیلوهای استان ۲۸۰ هزار تن است که برای مصرف ۵ ماه استان کافیست و از بیستم خرداد ماه امسال کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان با نرخ مصوب یکهزار و ۷۰۰ تومان آغاز می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۲۷ کارخانه آردسازی با ظرفیت تولید بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن در استان فعالند که به تامین آرد خبازی نانوایان و واحدهای صنعتی استان اقدام می کنند.

ابوالحسن زاده پیش بینی کرد رقم خرید تضمینی گندم امسال از مرز ۶۰۰ هزار تن بگذرد.

وی میزان دخیره شکر استان را ۲۰ هزار تن اعلام کرد و گفت تا پایان فروردین این میزان به ۳۰هزار تن افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ کشور میزان ذخیره برنج خارجی استان را نیز ۵هزار تن اعلام کرد و گفت: هم اکنون در حال جذب برنج به انبارها هستیم.

وی از عموم مردم خواست به شایعات مظرح شده توسط برخی افراد و رسانه های معاند توجه نداشته باشند.

 

 

رف۶۱/