فارس ، (شرح آنلاین) - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: امروز اعلام می‌کنیم همه ما عضو ناپیوسته سپاه قهرمان پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در تجمع خودجوش مردم تبریز با عنوان “من بیر سپاهی‌ام” مقابل بیت نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تشکر از عشق و علاقه مردم قهرمان آذربایجان و شریف تبریز به آرمان‌های والای حضرت امام راحل و اهداف مقدس رهبری اظهار کرد: امروز جمع شده‌ایم و این اقدام احمقانه استکبار جهانی و کاخ سفید علیه سپاه پاسداران را محکوم کنیم.

وی افزود: این اقدام بی‌شرمانه، سخیف و احمقانه آمریکا علیه سپاه پاسداران را محکوم کرده و آن را در این تجمع اعلام می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه این تجمع به صورت خودجوش به نمایندگی از اقشار مختلف تبریز برگزار شده است، گفت: امروز اعلام می‌کنیم همه ما عضو ناپیوسته سپاه قهرمان پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: همه مدیران استانی در این تجمع حضور دارند و این یک تجمعی متشکل از مردم، مسؤول، طلبه، کارمند و غیره است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: آمریکا سپاه عزیز ما را تروریست اعلام می‌کند، این در حالی است که همه جهانیان به خوبی می‌دانند دولت آمریکا یک دولت تروریست و تروریست‌پرور است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست که نه تنها ترامپ بلکه کل ارتش آمریکا تروریست هستند.

وی با بیان اینکه باید به این نکته توجه کرد که ترامپ از تروریست نامیدن سپاه به دنبال چیست، تصریح کرد: طرح تروریستی اعلام کردن سپاه چیز تازه‌ای نیست و از سال ۲۰۰۱ در دستور کار روسای جمهوری جدید و قدیم آمریکا مانند جورج بوش و باراک اوباما قرار داشته ولی همواره به دلیل هراس از پیامدهای آن از عملی کردن این طرح خودداری می‌کردند وگرنه این طرح مربوط به سالیان گذشته است.

آل‌هاشم تصریح کرد: البته بسیاری معتقدند که هدف فوری اقدام ترامپ نگاهی به انتخابات بیست و یکمین دوره رژیم صهیونیستی است.

آل‌هاشم اضافه کرد: یک روز مانده به انتخابات رژیم صهیونیستی این تصمیم گرفته شده است و در واقع این آخرین برگ برنده‌ای بود که ترامپ در اختیار نخست وزیری صهیونیست‌ها برای پیروزی در انتخابات قرار می‌دهد.

وی متذکر شد: برخی منابع آمریکایی‌معتقدند تروریست خواندن سپاه بیشتر جنبه نمادین دارد زیرا فرمانی که جورج بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا پس از حملات ۱۱ سپتامبر امضا کرد، سپاه از دید واشنگتن یک نهاد تروریستی خوانده شده بود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: دولت ترامپ به دنبال یک عملیات بزرگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران بوده و به دنبال نوعی تفکیک در اقتصاد ایران هستند تا اقتصاد تحریمی را از غیرتحریمی جدا کند و در نهایت سپاه به عنوان عامل مشکلات اقتصادی ایران معرفی شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه یکی از پیامدهای بزرگ این اقدام احمقانه آمریکا در مورد سپاه پاسداران، تعمیق وحدت ملی بین گروه‌های مختلف در ایران اسلامی است، افزود: پس از این اقدام شاهد آن هستیم که تمام گروه‌های مختلف به طور متحد از سپاه حمایت کردند و هشتک #من_یک_پاسدار_هستم به یکی از داغ‌ترین مباحث بین گروه‌های مختلف در فضای مجازی تبدیل شده است.

 

 

منبع: فارس 

الف خ ۷۲ /