اردبیل،فارس،( شرح آنلاین ) - دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: طی روز‌های گذشته مشخص شد از طریق حفر کانال و سوراخ کردن کف مغازه طلافروشی بیش از ۳ کیلوگرم طلا به طور حرفه‌ای در شهرستان کوثر به سرقت رفته که سارقان در سریع‌ترین زمان شناسایی و دستگیر شدند.

سارقان روز گذشته در شهرستان کوثر از طریق حفر تونل نسبتا طولانی افقی و عمودی از طریق یک مسیل سیلاب قدیمی وارد مغازه طلافروشی شده و اقدام به سرقت کردند.

ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل از دستگیری سارقان طلافروشی در شهرستان کوثر خبر داد و گفت: طی روز‌های گذشته مشخص شد از طریق حفر کانال و سوراخ کردن کف مغازه طلافروشی بیش از ۳ کیلوگرم طلا به طور حرفه‌ای در شهرستان کوثر به سرقت رفته است.

وی افزود: بعد از مشخص شدن موضوع با همکاری مسؤولان مربوطه و استفاده از ظرفیت کارآگاهان پلیس آگاهی استان اردبیل، سارقان در سریع‌ترین زمان شناسایی، دستگیر و طلاجات نیز توقیف شد.

عتباتی ضمن سفارش به مردم برای رعایت ایمنی و دقت در مراقبت از اموال، گفت: استان اردبیل از استان‌های امن به شمار می‌رود و سرقت از طلافروشی و … از معدود مواردی است که در این شهرستان مشاهده می‌شود.

وی با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان از هماهنگی نیرو‌ی انتظامی و دادگستری کوثر تقدیر کرد و آن را قابل توجه دانست.