صداوسیما، (شرح آنلاین) - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران: هیچگونه کاهشی در تولید نفت کشور بجز شرایط بحرانی ناشی از سیلاب اخیر نداشته‌ایم.

در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت گفت: تحریم‌ها هیچ اثری بر میزان تولید نفت کشور نداشته و ما تولید با هیچ افتی مواجه نشده است.

وی با بیان اینکه، هم نیاز داخل بطور کامل تامین شده و هم صادرات براساس برنامه انجام می‌شود گفت: به دلیل سیل اخیر چند روزی برداشت از برخی میادین را متوقف کردیم، اما درباقی موارد مشکلی در تولید نفت نداریم.

کرباسیان نمایشگاه صنعت نفت را عرصه نمایش توانمندی‌های داخلی دانست و افزود: آنچه امروز در نمایشگاه مشاهده می‌شود، نشان می‌دهد وزارت نفت در حمایت از ساخت داخل عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه این صنعت طی سال‌های متمادی در حوزه تامین تجهیزات، به سازندگان خارجی وابستگی زیادی داشت، ادامه داد: اما می‌بینید که در حال حاضر در زمینه ساخت و تامین تجهیزات و قطعات صنعت نفت، حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

کرباسیان به تامین مالی طرح‌های نفتی از طریق فروش اوراق مشارکت اشاره کرد وافزود: طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های نفتی در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه منابع ریالی بسته‌های کاری این طرح ازطریق عرضه اوراق مشارکت تامین شده است، امیدواریم اجرای این قرارداد‌ها نیز به استفاده بیشتر از توانمندی‌های داخلی منتهی شود.

به گفته وی، طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی نیز که با همکاری سازندگان داخلی دنبال می‌شود، پیشرفت قابل توجهی دارد و امروز شاهد بخشی از دستاورد‌های این طرح در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت هستیم.

کرباسیان درباره استمرار عرضه نفت خام در بورس انرژی هم گفت: عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه خواهد یافت و تداوم این روند است که خریدار را از انجام معامله در این بازار مطمئن می‌کند.

 

 

منبع: صداوسیما

الف خ ۷۲ /