ایلام، فارس، (شرح آنلاین) - استاندار ایلام گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور در خرداد سال‌جاری به استان ایلام، واحد سولفورزدایی (SRU) و هیدروژن مجتمع پتروشیمی ایلام با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال و با اشتغا‌ل‌زایی ۴۰۰ نفر افتتاح خواهد شد.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام صبح امروز در جمع خبرنگاران، در خصوص فعالیت میدان نفتی «دانان» اظهار داشت: میدان «دانان» در سال ۱۳۸۶ کشف و تولید نفت از آن در سال ۱۳۹۳ آغاز شده است.

وی افزود: تولید نفت خام میدان نفتی دانان از طریق خط لوله به واحد بهره‌برداری دهلران انتقال می‌یابد و پس از شیرین‌سازی و فشارافزایی، توسط خط لوله‌ای ۱۶ اینچ به طول ۵۲ کیلومتر به کارخانه نمک‌زدایی چشمه‌خوش ارسال می‌شود.

استاندار ایلام ادامه داد: همزمان با سفر رئیس جمهور در خرداد سال‌جاری به استان ایلام، واحد سولفورزدایی (SRU) و هیدروژن مجتمع پتروشیمی ایلام با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال و با اشتغا‌ل‌زایی ۴۰۰ نفر افتتاح خواهد شد.

وی دیگر پروژه‌های آماده افتتاح در استان را شرکت بزرگ استیل کورد با اعتبار ۳۴۰۰ میلیارد ریال، شرکت فولادگستر آتنا با اعتبار. ۳۶۰۰ میلیارد ریال و شرکت کوشای غرب با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

سلیمانی دشتکی بیان داشت: میدان نفتی دانان و  پروژه لرزه‌نگاری در شهرستان‌های ایوان و چرداول توسط وزارت نفت برای اکتشافات نفت و گاز در استان با اعتبار ۱۸۰۰۰ میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی بیش از ۴۰۰ نفر، واحد پروژه p.p در مجموعه پتروشیمی ایلام با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال و کلنگ زنی پروژه اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور با اعتبار ۸۰۰۰ میلیارد ریال آماده شروع عملیات اجرایی همزمان با سفر رئیس جمهور به استان است.

وی تاکید کرد: اجرای طرح‌های مهم ملی جهت توسعه و امنیت پایدار استان موثر است که باید به آن توجه ویژه داشت.

به گفته‌ استاندار ایلام، رئیس جمهور در پایان ماه مبارک رمضان برای افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های مهم به ایلام سفر خواهد کرد.

گفتنی است، طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی دانان در استان ایلام، فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب شرقی دهلران و ۸۰ کیلومتری شمال غربی اندیمشک اجرا می‌شود. بیش از ۹۰ درصد منابع نفتی و گاز غرب کشور در استان ایلام قرار دارد.

 

منبع : فارس

الف – ب ۶۶ /