×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
خسارت 215 میلیارد ریالی سرمای بهاره به محصولات باغی مهاباد

جعفر ایمانیان امروز در ارومیه با بیان اینکه بر اثر برودت هوا و سرمازدگی اردیبهشت ماه سال جاری، خسارتی در حدود 215 میلیارد ریال به بخش محصولات باغی این شهرستان وارد شد، افزود: بر اساس بازدید و گزارش‌های کارشناسان جهاد کشاورزی سرما به بیش از دو هزار و 180هکتار از باغات این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بر اثر این سرمازدگی بیشترین مقدار خسارت به درختان هسته‌دار از جمله هلو، زردآلو، آلبالو و گیلاس بین 20 تا 50 درصد پیش‌بینی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد با اشاره به اینکه سیب درختی بیشترین فراوانی را در بین میوه‌ها در این شهرستان دارد، اضافه کرد: آسیب وارد شده به این میوه جزئی بوده است.

وی اظهارکرد: در سال زراعی جاری دو هزار و 600 هکتار از باغات و 18 هزار هکتار از زمین‌های زراعی این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

ایمانیان با بیان اینکه پایه درآمدی 80 درصد مردم مهاباد برمحور کشاورزی، باغداری و دامپروری است، گفت: سال زراعی گذشته نیز بر اثر برودت هوا و سرمازدگی در حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی مهاباد خسارت وارد شد.

وی افزود: افت دما بر اثر تغییرات اقلیمی در شرایطی اتفاق افتاد که باغات در مراحل گل‌دهی و حساس به لحاظ رویش و زایش بوده‌اند؛ امسال بارش‌های بهاری و جاری شدن سیلاب نیز 14 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد ادامه داد: شهرستان مهاباد دارای بیش از 81 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان 10 هزار هکتار آن را اراضی باغی تشکیل می‌دهد.

 

منبع : فارس

الف – ب 66 /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد