×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

یک گروه از شهروندان از مقامات جمهوری قرقیزستان درخواست کردند تا اقوام، بستگان و هم‌وطنان آن‌ها را از سوریه به این کشور بازگردانند. این افراد تصاویر بستگان خود، که شامل فرزندان و نوه‌های آنان می‌شد، را نیز در اختیار مقامات گذاشته‌اند.

ماریپا علیکولوا، نماینده انجمن عمومی «الت کوگیگی» ادعا می‌کند که در میان قرقیزستانی‌هایی که در سوریه باقی مانده‌اند، کودکان نیز حضور دارند. او می‌گوید به رغم دمای 60 درجه‌ای هوا، آن‌ها در چادرها زندگی می‌کنند.

علیکولوا همچنین تاکید می‌کند که این دومین درخواست آن‌ها از رئیس‌جمهور قرقیزستان برای کمک به این افراد است. او همچنین معتقد است کار بسیاری از این افراد در سوریه به پایان رسیده است.

این فعال مدنی قرقیز می‌افزاید: ما متوجه شده‌ایم که بیش از 200 نفر از شهروندان ما اکنون در سوریه حضور دارند که شامل 60 زن و 150 کودک می‌شوند. امیدواریم که رئیس‌جمهوری قرقیزستان به این مساله توجه کرده و کمک‌هایی را در این زمینه فراهم آورد.

با آغاز جنگ سوریه شمار زیادی از شهروندان کشورهای آسیای مرکزی جذب گروه‌های تروریستی و تکفیری شده و بعضا همراه با خانواده خود به کشورهای عراق و سوریه مهاجرت کردند. با پایان جنگ و دستگیری و هلاکت شمار زیادی از این تروریست‌ها، اکنون بازگرداندن خانواده‌های آن‌ها به یک معضل اساسی برای جمهوری‌های آسیای مرکزی بدل شده است. تاجیکستان و قزاقستان تاکنون در چند مرحله شهروندان خود را از این کشورها بازگردانده‌اند.

منبع : تسنیم

الف – ب 66 /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد