×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

در شرایطی که اختلاف نظر بین ترکیه و آمریکا بر سر مسائلی همچون سامانه موشکی اس 400و حمایت تسلیحاتی و سیاسی آمریکا از کردهای وابسته به پ.ک.ک در شمال سوریه ادامه دارد٬ بخش رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی نهاد ریاست جمهوری ترکیه٬ در کنگره آمریکا نشستی برگزار کرد.

در این نشست٬ گروهی از دیپلمات‌ها و چهره‌های دانشگاهی ترکیه و آمریکا در واشنگتن در مورد روابط آنکارا – واشنگتن سخنرانی کردند.

یاووز سلیم کران معاون وزیر امور خارجه ترکیه در این نشست گفت: ما برای خرید سامانه موشکی پاتریوت به مدت 10 سال با آمریکا مذاکره کردیم، اما متاسفانه به نتیجه نرسیدیم. بنابراین خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه٬ گزینه نخست ما نبود. ضمناً باید بر این موضوع هم تاکید کنم که خرید سامانه موشکی از روسیه به معنی تغییر استراتژی و تغییر خط سیاسی ترکیه نیست.

پروفسور چاغری ارهان عضو کمیته سیاست امنیت و سیاست خارجی مشاورین رئیس جمهور ترکیه گفت: تاریخ روابط ترکیه و آمریکا به قرن 18 باز می‌گردد. آمریکا در سال 1830 میلادی در ترکیه سفارت خود را افتتاح کرده و ترکیه نیز در سال 1837 میلادی در واشنگتن صاحب سفارت شد. از آن زمان تاکنون بین ترکیه و آمریکا روابط گسترده و مفیدی شکل گرفته است. امروزه آمریکا در تمام تصمیمات و اقدامات خود در خاورمیانه٬ به ترکیه محتاج است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد