×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
آمار بانک مرکزی

براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حدود ٩٢٩ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١٣٧١ هزار میلیارد ریال در خردادماه ١٣٩٨، در کل ‌کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 22.1 درصد و 47.8 درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران معادل ٢٩٩ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ٧٨٨ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور 480.2 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (32.2 درصد)، خراسان رضوی (8.1 درصد) و اصفهان (7.9 درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 68.5 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (57.5 درصد) ، اصفهان (5.7 درصد) و خراسان رضوی (5.3 درصد) وصول شده است.

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

حدود ۶ میلیون و 900 هزار فقره چک در خردادماه ١٣٩٨، در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ۵ میلیون و 900 هزار فقره عادی و بالغ بر 900 هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور 86.4 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 13.6 درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی، در کل کشور حدود ٢١٢� هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ٧۴٨ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ١٣٧١ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 35.3 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 64.7 درصد رمزدار بوده است.

 

منبع : تسنیم

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد