شرح آنلاین _ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. جنگ، کودتا و ترور و تحریم های ظالمانه در همین راستا است.

محسن رضایی در اولیـن جلســه کشــوری برنامه ریزی مراسم حماسی یـوم الله ۱۳ آبـان مـاه که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامیبرگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای انقلابی است. در بسیاری از برهه‌های تاریخی نقش خاصی ایفا کرد، چه در دفاع مقدس و چه در بعدش با صلابت به کار ادامه داده است. امیدوارم در این جنگ نا برابر امریکا و استکبار همواه  در کنار ملت ایران باشید.

اهم اظهارات محسن رضایی به شرح زیر است:

(اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان): امام فرمودند انقلاب دومی آغاز شده است با تسخیر لانه جاسوسی؛ بنابراین فقط یادآوری یک واقعه نیست. در انقلاب اول نظام وابسته و نوکر امریکا و انگلیس ساقط شد. انقلاب دوم وابستگی به پشتوانه سلطه‌گری غرب و آمریکا از بین رفت. از آن زمان تا الان آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. کودتا کردند، از صدام حسین حمایت مالی و نظامی کردند . اگر امروز از دست عراقی ها عصبانی هستند برای این است که بعد صدام ملت ما عراق را بخشید. تحریم های ظالمانه هم در همین راستا است. حتی بعضی تحریم ها را دوبار انجام می دهند مثل تحریم بانک مرکزی این نشان دهنده بغض آنان است.

در ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم های حداکثری را علیه ایران آغاز کرد. در ۲۳ بهمن رهبری گام دوم انقلاب را اعلام کردند. چه ارتباطی بین  این دو اتفاق است؟ ترامپ و همراهانش به این نتیجه رسیدند باید سختی طاقت فرسا به مردم وارد کنیم تا خود مردم حمله کنند، لشگری از گرسنگان و بیکاران را هدایت می‌کنیم و بعد از گوشه ای ما هم وارد می شویم. کودتا و حمله نظامی که نمی توانیم بکنیم، پس درآمد دولت را کاهش می دهیم فشار را بر مردم زیاد می‌کنیم.

یک روز بعد از ۲۲ بهمن سال گذشته گام دوم صادر شد. معنی اش چی است؟ اینکه یک دستور کار جدید داریم. یعنی ملت ایران جوانان ایران نخبگان ایران زنان و مردان ایرانی همان طور که آن انقلاب بزرگ را به ثمر رساندید آماده حرکت باشید که تمدن بزرگ اسلامی را می خواهیم به انجام برسانیم.

در ۱۳ آبان آنان مردم را می خواستند به خیابان علیه نظام بکشانند، در ۲۳ بهمن رهبر معظم انقلاب فراخان تمدن اسلامی را به ملت ایران دادند.

خیلی ها می‌گویند ترامپ رای نمی آورد در دور دوم. اگر کسی هم مثل ترامپ بر سر کار بیاید دوباره معلوم نیست ما به برجام برگردیم. شرایطی فراتر از برجام می خواهیم. امریکایی ها اگر می خواهند ما به برجام برگردیم نه تنها خودشان باید برگردند که حداقل پنجاه میلیارد دلار باید خسارت تحریم ها به ما بدهند.

 سیاست خارجی ما مقابل امریکایی‌ها باید در چارچوب گام دوم انقلاب تعریف شود. بله ما آماده همکاری همه کشورها در خلیج فارس هستیم . اما کدام کشورها. چه طور می شود با کشورهایی که تا دندان به امریکا وابسطه هستند همکاری کنیم. باید بخواهیم استقلال داشته باشند.

نظر امریکایی ها از تحریم واردات و صادرات این بوده تا مبادلات تجاری ایران قطع شود و ایران در محاصر صد در صد قرار بگیرد تا خود به خود انفجاری در داخل ایجاد شود.

ما از اول گفتیم این اقدامات بی جواب نخواهد ماند. دوستان ما در منطقه کارهایی انجام دادند. می خواهند بگویند کار ما است. ما گفته ایم دوستانمان قدرت مند شده اند. به رئیس جمهور درنیویورک گفتند آرامکو تقصیر شما است. روحانی گفت سندتان کو؟ گفتند ما می دانیم ولیکن قدرتش را نداریم. روحانی گفت، کو سند و مدرک و عکس شما؟ یک نفر هم کشته نشده است. اگر بگویند انصارالله این کار را کرده آبرویشان می رود می خواهند بگویند کار یک کشور بزرگ در منطقه بوده است.

مردم گرسنه و پا برهنه یمن را صبح تا شب بمباران می‌کنید حق ندارند واکنش نشان دهند؟ این سه تیپی که دیروز به محاصره یمنی ها درآمده‌اند را چه می گویید؟ این ها را هم می خواهید بگویید کار پاسداران ایران است؟ مشکل شما این است که قدرت اسلام و شهادت طلبی و دست خدا را نمی دانید.

 

الف_الف_۸۰