دولت ایالات متحده، به شکل ناگهانی چهار جلسهٔ محرمانهٔ کنگره را با موضوع توضیح دربارهٔ «بحران ایران» لغو کرد.

به گفته برخی از نمایندگان مجلس و سنای آمریکا، وزارت خارجهٔ این کشور دو جلسه‌ای را که برای روز سه‌شنبه در نظر گرفته شده بود در آخرین ساعات لغو کرد.

در جلسهٔ نخست بنا بود توضیحاتی پیرامون «امنیت سفارتخانه» به اعضای کنگره ارائه شود و در جلسهٔ دوم نیز قرار بود مسئولان بلندپایهٔ وزارت خارجه آمریکا،‌ از جمله برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه این کشور در امور ایران، توضیحاتی را دربارهٔ «سیاست دولت در قبال ایران» به اعضای «کمیتهٔ امور خارجهٔ سنا» ارائه کنند.

به اینستاگرام شرح آنلاین بپیوندید

این درحالی است که مقامات اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا نیز روز چهارشنبه می‌خواستند در جلسه‌ای پشت درهای بسته، دربارهٔ «مسائل ضد اطلاعاتی» مرتبط با ایران به شماری از نمایندگان مجلس توضیحاتی بدهند، اما این برنامه نیز در آخرین لحظات تغییر کرد.

این درحالی است که شماری از قانون‌گذاران آمریکا، که عمدتا از حزب دموکرات می‌آیند، توضیحات دولت ترامپ را در کشتن قاسم سلیمانی، فرماندهٔ سپاه قدس ایران ناپذیرفتنی خوانده و به شدت از آن انتقاد کرده‌اند.

تیم کین، سناتور دموکرات روز گذشته اعلام کرد حزب دموکرات به همراه چهار سناتور جمهوری‌خواه، اکثریت لازم را در سنا دارد تا با تصویب طرحی «اختیارات دولت در اقدام نظامی علیه ایران» را محدود کند.

  • منبع خبر : یورو نیوز