به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، یادواره و مسابقه شعر، موسیقی، مقاله، دلنوشته، نقاشی و کلیپ به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در باکو برگزار می شود.

بر اساس فراخوان اعلامی، تعداد قابل توجهی از آثار هنری و ادبی درباره رشادت ها و فداکاری های این سردار بزرگ مقاومت و اسوه عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و استکبار به نمایندگی فرهنگی کشورمان در باکو واصل گردیده که آثار برگزیده از سوی هیئت داوری در رشته های مختلف انتخاب و طی مراسمی در محل خانه فرهنگ شهریار رایزنی به نفرات برتر جوایز و لوح های تقدیر اهداء خواهد شد.

همزمان با شهادت سردار قاسم سلیمانی مردم جمهوری آذربایجان با حضور در مراکز و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران و حسینیه ایرانیان مقیم باکو، مراتب همدردی، تسلیت و محکومیت این اقدام تروریستی را اعلام نموده بودند و با سروده ها، مداحی ها و دلنوشته ها، مراتب عشق و علاقه خود را به سردار رشید اسلام ابراز کردند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق همراه با هشت نفر از همرزمان ایشان سوم ژانویه جاری (۱۳ دی ماه) در اقدامی تروریستی و جنایتکارانه به دستور ترامپ توسط پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

  • منبع خبر : ایرنا