سخنگوی جنبش انصارالله یمن عملیات نظامی علیه ائتلاف سعودی با نام «بنیان مرصوص» را پاسخ به گردن کشی کشورهای متجاوز و تلاش آنها برای باقی ماندن یمن زیر فشار محاصره و جنگ عنوان کرد.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن عملیات نظامی نیروهای یمنی علیه ائتلاف سعودی با نام «البنیان المرصوص» را واکنش به ادامه تجاوز و محاصره یمن بویژه پس از حمله گسترده مزدوران در جبهه نهم و سیطره آنها بر چند موضع عنوان کرد.

محمد عبدالسلام افزود: این عملیات در واکنش به گردن کشی کشورهای متجاوز و تلاش آنها برای باقی ماندن یمن زیر فشار محاصره و جنگ صورت گرفت و فکر می‌کردند که ملت یمن دیگر گزینه‌ای ندارد.

وی ضمن تمجید از ایثار و فداکاری نیروهای یمنی در راه دفاع از حاکمیت و کرامت کشورشان ادامه داد: بخش نهم و مناطق مجاور آن در الجوف و مارب آزاد گردید و به فضل الهی محاسبات متجاوزان برای تهدید امنیت صنعا از هم گسست.

سخنگوی انصارالله یمن راز قدرت ملت این کشور را وحدت کلمه و مخالفت با وابستگی و مقابله با نقشه‌های استکبار عنوان کرد.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

عبدالسلام افزود: وقت آن رسیده است که صاحبان محاسبات اشتباه از درگیر کردن افراد بیگناه در نبردهای بیهوده دست بکشند. ایادی متجاوزان باید بدانند که سرنوشتشان نابودی است و مصلحت حقیقی یمن در استقلال و نه تبعیت از بیگانگان نهفته است.

وی تاکید کرد: فرماندهان وابسته به متجاوزان همچنان می‌توانند آلت دست بدخواهان یمن باشند اما نمی‌توانند یمن را به ابزار وابسته به اشغالگران تبدیل کنند.

سخنگوی انصارالله در ادامه تصریح کرد: دستاوردهای میدانی اعلام شده و غنایم زیاد و پاسخ به کشورهای متجاوز با بمباران فرودگاه‌هایشان میزان حرفه‌ای گری و کیفیتی که نهاد نظامی یمن به آن دست یافته است نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: مخالفت با توقف جنگ و محاصره و عدم قبول طرح ریاستی یمن از ذهنیت تجاوزکارانه ای نشأت می‌گیرد که به اشتباه گمان می‌کند می‌تواند به جنگ و محاصره بدون تحمل هیچ تبعاتی ادامه دهد. توقف جنگ و محاصره و سپس حرکت به سمت راهکار سیاسی جامع و عادلانه خواسته تمام عاقلان و منصفان و گزینه عادلانه و صحیح است.

عبدالسلام در پایان گفت: پاسخ ادامه تجاوز و محاصره تنها رویارویی و دفاع از حاکمیت از طریق عملیات دردناک علیه متجاوزان است.

گفتنی است که سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز چهارشنبه عملیات موفقیت آمیز رزمندگان یمنی علیه ائتلاف متجاوز سعودی با نام «بنیان مرصوص» را تشریح کرد.

کانال تلگرام شرح آنلاین را دنبال کنید

  • منبع خبر : المسیره