حداقل ۱۲ نفر از معترضانی که با تجمع مقابل اقامتگاه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار استعفای او شده بودند، توسط پلیس بازداشت شدند.

به گزارش  شرح آنلاین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان مقابل اقامتگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در قدس اشغالی، با آنها درگیر شد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، در پی تلاش معترضان برای برچیدن موانع پلیس و عبور از آنها برای نزدیک شدن به اقامتگاه نتانیاهو، نیروهای امنیتی چند بار با آنها درگیر شدند.

بر این اساس، پلیس قدس اشغالی با ادعای اینکه تظاهرات‌کنندگان نه تنها آرامش عمومی را برهم زده بلکه اعمال خرابکارانه انجام می‌دادند، حداقل ۱۲ نفر از آنها را بازداشت کرد.

این دوازدهمین هفته پیاپی بود که چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نتانیاهو، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی خواستار استعفای شدند.

تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته‌هایی از جمله «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) و «او را زندانی کنید»  به اتهامات فساد نتانیاهو اعتراض و بر لزوم استعفای وی تاکید کردند.

هفته قبل بود که برای اولین بار جنبش اعتراضی علیه نتانیاهو علاوه بر قدس اشغالی، در ۱۷ شهر مختلف دیگر نیز تجمعاتی برپا کردند که به صورت زنده از صفحات شبکه اجتماعی فیسبوک پخش شد.

  • منبع خبر : فارس