تبریز- مدیر امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه فرهنگیان محل پرورش نخبگان تربیتی کشور است. به گزارش شرح آنلاین، صرفناز باقری ضمن بیان این مطلب ابراز داشت: این اتفاق مبارک پس از حضور مقام معظم رهبری در پردیس نسیبه تهران و الزام تمام دستگاه ها و سازمان های کشور به حمایت […]

تبریز- مدیر امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه فرهنگیان محل پرورش نخبگان تربیتی کشور است.

به گزارش شرح آنلاین، صرفناز باقری ضمن بیان این مطلب ابراز داشت: این اتفاق مبارک پس از حضور مقام معظم رهبری در پردیس نسیبه تهران و الزام تمام دستگاه ها و سازمان های کشور به حمایت از این مجموعه علمی که آینده تربیتی کشور را کادرسازی می کند، صورت گرفته است.

وی افزود: تمام پردیس های استانی ملزم به افزایش ظرفیت های خود برای جذب این ۲۵ هزار دانشجو شده اند و آذربایجان شرقی جذب یک هزار و ۴۰۰ دانشجو معلم را در هدفگذاری خود قرار داده که به همین منظور فعالیت های عمرانی، زیر ساختی و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها با سرعت در حال انجام است تا فضای با نشاطی برای آغاز سال تحصیلی دانشگاه در استان فراهم شود.

باقری با اشاره به اینکه پردیس های استان آذربایجان شرقی به قطب علوم پایه در کشور تبدیل شده است ادامه داد: رشته های آموزش فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی، خواهران و برادران نخبه و علاقمند به رسالت معلمی را با رتبه های زیر پنج هزار امسال در این استان پذیرا هستند و در مقطع کارشناسی ارشد دو رشته نیز هر کدام هشت نفر دانشجو خواهد داشت.

وی رشته های کارشناسی ارشد موجود در این دانشگاه را آموزش ادبیات فارسی و روانشناسی تربیتی اعلام و ابراز داشت: کسب مجوز ایجاد دو رشته مقطع کارشناسی ارشد آموزش ریاضی و شیمی نیز در دست انجام بوده و ۵۰۰ دانشجو نیز از طریق ماده ۲۸ جذب و پس از طی دوره یک ساله مهارتی وارد بدنه آموزش و پرورش می شوند.

تجهیز آزمایشگاه فیزیک دانشگاه فرهنگیان

مدیریت امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان استان در ادامه این گفتگو از تجهیز آزمایشگاه فیزیک این دانشگاه به عنوان یکی آزمایشگاه های مجهزدرسطح آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: علوم پایه دارای ظرفیت بالایی در زمینه پژوهشی است و طی سال های گذشته با شیب تندی که پردیس خواهران در این زمینه به خود گرفته هشت ترجمه و تالیف دانشجویی منتشر و حدود ۶۱ دانشجو معلم در همایش های مختلف شرکت و و مقالات آنها به صورت پوستر یا سخنرانی پذیرفته شده اند که البته به تمام این عناوین باید انتخاب آقای دکتر خدیوی به عنوان پژوهشگربرترکشور در زمینه پژوهش از پردیس خواهران را نیز افزود.

باقری در خصوص جذب هیئت علمی دانشگاه نیز گفت: جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه زیر نظر وزارت علوم انجام می گیرد و طی دو سال اخیر هفت هیئت علمی جذب شده اند اما نیاز دانشگاه در زمینه دانشیار باید مرتفع شود که این امر را از طریق انتقال از دانشگاه های دیگر پیگیری می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نوپا بودن این دانشگاه در سطح کشور ضمن تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه تربیت نسل آینده کشور را بر عهده دارند از ضرورت حمایت تمامی دستگاه های استانی از این مجموعه سخن گفت و ابراز داشت: دانشجویانی که جذب این دانشگاه شده اند نخبگان علمی کشورند و علی رغم امکان آنها به تحصیل در دیگر دانشگاه های معتبر کشور، هدف خود را معلمی و حرکت در مسیر انسان سازی قرار داده اند لذا ضروری است تا نیازهای آنها شناسایی و رفع شود.

باقری همچنین به ظرفیت های فرهنگی و سیاسی این دانشگاه در آینده کشور نیز اشاره کرد و افزود: فضای علمی پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه بسیار مستعد نشر و گسترش است اما با توجه به رسالت اسلامی و انقلابی این دانشگاه دانشجویان آن نباید درگیر فعالیت های سیاسی مبتنی بر دسته بندی های سیاسی شوند بلکه هدف در امور سیاسی باید حرکت در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی با محوریت ولایت مطلقه فقیه و پرهیز از بازی های سیاسی باشد.

ترویج فرهنگ قرآنی بین دانشجو معلمان

مدیریت امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این گفتگو ترویج فرهنگ قرآنی بین دانشجو معلمان در قالب حفظ قرآن را اساس باز نشر فرهنگ قرآنی در بین معلمان و دانش آموزان عنوان کرد و گفت: بسیاری از دانشجو معلمان این دانشگاه با علاقمندی تمام در این زمینه فرهنگی فعال شده اند.

صرفناز باقری با ضعیف توصیف کردن شناخت برخی از مسئولان استانی از فعالیت دانشگاه فرهنگیان گفت: رفع موانع موجود و ارتباط سازمانها و نهادهای تاثیرگذارمی تواند باعث کاهش مشکلات دانشجویان و ایجاد فراغ خاطر بیشتر برای پرداخت به امر تحصیل آنها شود.

وی در پایان از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش در دستیابی به هدفگذاری های دانشگاه فرهنگیان در آذربایجان شرقی تقدیر کرد.