بیش از صد عضو مجلس نمایندگان آمریکا از شکایت‌نامه ایالت تگزاس برای به چالش کشاندن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حمایت کردند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از فوربس، بیش از صد نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از شکوائیه دادستان کل ایالت تگزاس که خواستار به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا است، حمایت کردند.

بر اساس این گزارش، ۱۰۶ عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز پنج شنبه سندی را در حمایت از دادخواست مورد حمایت ترامپ که به دنبال لغو نتایج انتخابات است، امضا کردند.

این سند توسط «مایک جانسون» نماینده جمهوریخواه تگزاس تهیه شده و تاکنون مورد حمایت بیش از یکصد نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان قرار گرفته است.

جانسون در دادخواست خود از دادگاه عالی آمریکا می خواهد تا آرای الکترال انتخابات ۲۰۲۰ در چهار ایالت کلیدی میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را باطل کند.

در شکایت ایالت تگزاس ادعا شده است که انتخاب الکتورهای مربوط به این چهار ایالت باید به دلیل تخلفات گسترده انتخاباتی باطل شود.

هر نامزدی که بتواند ۲۷۰ رأی این الکتورها را به دست بیاورد، پیروز انتخابات محسوب خواهد شد.

بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر گذشته سپری شده است اما دونالد ترامپ تا کنون حاضر به پذیرش نتایج نشده است.

  • منبع خبر : فوربس