جمعی از نمایندگان پارلمان گرجستان، با تهیه طرحی خواستار بکار گیری محدودیت برای استفاده از چادری، نقاب و برقع در اماکن عمومی این کشور شدند. به گزارش شرح آنلاین به نقل از پایگاه خبری آپسنی، فراکسیون «اتحاد میهن پرستان» پارلمان گرجستان، قرار است در آینده نزدیک در قالب اصلاح قانون تخلفات اداری این کشور طرحی […]

جمعی از نمایندگان پارلمان گرجستان، با تهیه طرحی خواستار بکار گیری محدودیت برای استفاده از چادری، نقاب و برقع در اماکن عمومی این کشور شدند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از پایگاه خبری آپسنی، فراکسیون «اتحاد میهن پرستان» پارلمان گرجستان، قرار است در آینده نزدیک در قالب اصلاح قانون تخلفات اداری این کشور طرحی را به پارلمان ارائه دهد که بر اساس آن پوشیدن چادری ، نقاب و برقع در امکان عمومی ۵۰۰ لاری جریمه داشته باشد.
«امزار کویسیانی» عضو فراکسیون اتحاد میهن پرستان و از تهیه کنندگان این طرح ،گفت : بر اساس اصلاحیه قانون ، برای نقض دومین بار این قانون یک هزار و ۵۰۰ لاری جریمه پیش بینی شده است.
یک دلار حدود ۲٫۵ لاری است.
بنا به این گزارش ،محدودیت های پیش بینی شده شامل کارکنان نمایندگی های دیپلماتیک فعال در گرجستان نخواهد شد.
در مقدمه پیش نویس اصلاح قانون، دلیل بکارگیری این محدودیت ها ورود گردشگران با چادر، نقاب و برقع به گرجستان بروز مشکلاتی برای تشخیص هویت آنها و وجود تهدید تروریستی اعلام شده است.
در سال های اخیر تعداد گردشگران خارجی محجبه در گرجستان افزایش یافته است.
در مقدمه این طرح همچنین خاطر نشان شده است که برخی کشورهای اروپایی از جمله هلند، بلژیک ، فرانسه ، اتریش ، بلغارستان ، لتونی و دانمارک نیز محدودیت هایی در این مورد بکار گرفته اند.