شهردار تبریز گفت: در طول چهار سال گذشته ۱۸ کانال جدید در مناطق مختلف شهر برای هدایت آب های سطحی احداث کرده ایم.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از شهریار، ایرج شهین باهر با حضور در برنامه تبریزیم با اشاره به عوامل مهم وقوع سیلاب در سطح شهر اظهار کرد:
بارش های شدید باران جزو حوادث غیرمترقبه است و دوره های بازگشت دارد و معمولا هر ۲۵ یا ۳۰ سال حجم بارش ها به قدری است که منجر به وقوع سیل می شود.

او ادامه داد: زیرساخت های شهری در شهرهای مختلف متفاوت است و حتی در بعضی شهرها که زیرساخت ها کامل است تا حدی مشخص، کشش و ظرفیت تاب آوری دارند.

شهردار تبریز گفت: طی چهار سال اخیر در نقاط مختلف شهر تبریز مطالعات جامع هدایت و جمع آوری  آب های سطحی انجام و تقریبا ۴۰ درصد این مطالعات اجرایی و عملیاتی شده است. در کنار این، هر سال لایروبی کانال ها در اولویت بوده و بر این اساس ۱۸ کانال را طی چهار سال احداث کرده ایم.

او با بیان اینکه مدیریت های قبلی عمدتا به اجرای پروژه های ویترینی علاقه داشته اند افزود: اجرای پروژه هایی همچون احداث کانال ها، چون جلوی چشم نیست، برای مدیران چندان مطلوبیت ندارد اما دوره فعلی  مدیریت شهری روی این موضوع کار کرد. هرچند قبول داریم که تا شرایط مطلوب فاصله است اما تلاش می کنیم که تا پایان دوره نیز اقدامات پیش بینی شده در حوزه هدایت آب های سطحی تداوم یابد.