محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور از دستگیری عوامل تروریستی حادثه ایذه در مرز ماکو خبر داد.

وی امروز در مراسم خاکسپاری شهدای حادثه تروریستی ایذه اظهار کرد: سه نفر از عوامل  حادثه تروریستی ایذه در حالی که می خواستند از مرز ماکو خارج شوند دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: مطمئن باشید هرکسی که در این حادثه دخالت داشته است هر که باشد و در هر سوراخی رفته باشد او را دستگیر خواهیم کرد و از او انتقام می گیریم.

رضایی گفت: از مسئولان قضایی درخواست داریم این افراد جنایتکار را در شهرستان ایذه و در مقابل چشم مردم مجازات کنند.

وی با ذکر قهرمانی‌های ایذه در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی یادآور شد: ایذه‌ی قهرمان همیشه پای خود ایستاده است و با شهادت فرزندانش خم نخواهد شد و مسیر تاریخی خود را ادامه خواهد داد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: من به نمایندگی از رئیس جمهور در ایذه حضور پیدا کردم و بررسی تمامی ابعاد این حادثه خونین را تا تا مشخص شدن ابعاد آن دنبال خواهم کرد.

وی گفت: به چه جرمی مردم خوب ایذه را به رگبار بسته‌اند؟ مردم ایذه همواره از آزاد کردن مشروطه تا حادثه ۱۵ خرداد و از پیروزی شکوهمند ۲۲ بهمن تا بیرون کردن صدام از سرزمین های ایران اسلامی یکی از کانون های تاریخ ساز قوم بختیاری بوده‌اند. مگر دشمن می‌تواند ایذه را با شکست مواجه کند؟ مگر می تواند از چهره نورانی مردم ایذه غم و غصه به وجود بیاورد؟

رضایی با بیان اینکه ما امروز غصه‌دار هستیم، بیان کرد: امروز غم در دل ما خانه کرده است اما ایذه سرپای خود می‌ایستد و به مسیرش ادامه می دهد و هیچ دشمنی نخواهد توانست ایذه را به زانو دربیاورد.

وی با بیان اینکه ما به آمریکا و اروپا تودهنی می‌زنیم، گفت: امروز ما در حال مقابله با تحریم‌های اقتصادی هستیم و در دهن آمریکا و اروپا می زنیم و بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: وقتی حادثه ای در شاهچراغ، ایذه و اصفهان درست می کنند می گویند آیا ایران سوریه و لبنان می شود؟ در حالی که دشمن فریب خورده است. دشمن بداند که او را بیرون خواهیم کرد و در کنار قدرت نظامی، اقتصاد را هم درست می‌کنیم.

وی افزود: دشمن متوجه ایجاد تحولات و اصلاحات جدی در فرهنگ و اقتصاد ایران شده است. قصد دارد مردم‌داری، برادری و محبت بین دولتی‌ها و مردم را از بین ببرد.

رضایی با بیان اینکه اعتماد مردم به دولت برای دشمن از بمب اتم خطرناک‌تر است، گفت:  دشمن می‌خواهد رابطه بین مردم با دین و رهبر و دولت را قطع کند زیرا اگر این انقلاب، نظام و دولت به مردم وصل شود از ده ها بمب اتم و هیدروژنی خطرناک‌تر است و به همین دلیل دست به ناامنی زده‌اند و پشت سر معترضان قرار گرفته‌اند.

وی تأکید کرد: معترضان حق دارند حرفشان را در این کشور بزنند و این حق مردم است. اصلاً انقلاب آمده است تا صدای مردم به گوش دولتمردان برسد.

رضایی تصریح کرد: همان طور که مردم در انتخابات مشارکت دارند در طرف دیگر هم اگر حرفی دارند انقلاب به آنها گفته است به صورت مسالمت آمیز و قانونی حرف خود را به گوش دولتمردان برسانید.

وی ادامه داد: در حادثه تروریستی ایذه دشمن از دو سمت به سوی یک میدان تیراندازی کرد و در حال حاضر سه نفر بسیجی زخمی شده است و در بیمارستان های اهواز تحت بررسی هستند. من به دوستان می گویم چرا این فیلم ها را پخش نمی کنید؟

رضایی گفت: چرا موتورسوارهایی را که به دوربین ها تیراندازی کردند و آنها را خاموش کردند نشان نمی دهید؟ اکنون مسئله فضای مجازی و جنگ در افکار عمومی یک جنگ بسیار مهم است.

وی گفت:  آنها موتورهای نیروی بسیجی را تکه تکه کردند. باید سه بسیجی که در این حادثه مجروح شده‌اند را نشان دهید تا مردم بدانند که چگونه بسیج، سپاه و ارتش در کنار مردم در خون خود می غلتند.

رضایی در عین حال خاطرنشان کرد: من بار دیگر از طرف مقام معظم رهبری، دولت، آقای رئیسی و خودم که مثل شما عزادار هستم و احساس می کنم فرزند خودم را از دست داده‌ام تسلیت عرض می کنم.

  • منبع خبر : فارس