سفیر ایران در ترکیه با اشاره به سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: این یک اقدام تروریستی به دست یک دولت تروریستی، یعنی آمریکا است که در حالیکه در خاک یک کشور خارجی مهمان بود، به شهادت رسید و در زمان مناسب از دولت آمریکا انتقام گرفته خواهد شد.

محمد فرازمند سفیر کشورمان در ترکیه در مصاحبه ای با کانال خبری تی وی ۵، به ارائه توضیحاتی در مورد روابط ترکیه-ایران، ناآرامی ها در ایران و همچنین سومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی پرداخت.
سفیر ایران با اشاره به تحریک رسانه های فارسی زبان خارجی در جریان اغتشاشات اخیر گفت: سازمان ها و نهادهای خارجی در تحریک حوادث نقش داشتند. در حوادث اخیر نیز غرب و دشمنان همیشگی ایران مانند سابق به شکل غیرطبیعی وارد صحنه شدند. این یک جنگ ترکیبی علیه ایران بود. رسانه ها مخصوصاً حوادث را بزرگنمایی کرده و در صدد ایجاد هرج و مرج در ایران هستند. رسانه های غربی و سایر رسانه ها هم سعی کردند این وضعیت را بیش از پیش تشدید کرده، از مسائل سوءاستفاده کنند و در داخل کشور ناامنی ایجاد کنند.

فرازمند به روابط ترکیه و ایران هم اشاره کرده و ضمن یادآوری اهداف تجاری بزرگ میان دو کشور گفت: در سال ۲۰۲۱ شاهد شکست رکورد در روابط تجاری مان بودیم. رهبران دو کشور حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلاری را هدف گذاری کرده اند و رسیدن به این هدف کاملاً امکان پذیر است.

وی با تأکید بر اهمیت زیرساخت ها در توسعه روابط اقتصادی و تجاری گفت: باید زیرساخت هایمان را تقویت کنیم. هم به لحاظ زیرساخت حمل و نقل، هم زیر ساخت ریلی و هم صادرات گاز طبیعی.

سفیر ایران در مورد سومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نیز اظهار داشت: این یک اقدام تروریستی است. قاسم سلیمانی یک فرمانده بود و به دست یک دولت تروریستی، یعنی دولت تروریستی آمریکا در حالیکه در خاک یک کشور خارجی مهمان بود، به شهادت رسید. در زمان مناسب از دولت آمریکا انتقام گرفته خواهد شد. کشورهای غربی هنوز درس نگرفته اند و با جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه با زبان زور حرف می زنند.

  • منبع خبر : تسنیم