مسئول تشکیلات آزادی بخش قره باغ گفت: اهمیت سرزمین های قره باغ، همچون سرزمین های فلسطین و یمن در جامعه اسلامی است. به گزارش شرح آنلاین، عاکیف تقی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد اشغال قره باغ توسط ارمنستان اظهار داشت: پس از اشغال قره‌باغ شورایی متشکل از […]

مسئول تشکیلات آزادی بخش قره باغ گفت: اهمیت سرزمین های قره باغ، همچون سرزمین های فلسطین و یمن در جامعه اسلامی است.

به گزارش شرح آنلاین، عاکیف تقی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد اشغال قره باغ توسط ارمنستان اظهار داشت: پس از اشغال قره‌باغ شورایی متشکل از آمریکا، فرانسه، روسیه و چند کشور اروپایی برای حل این مسئله مداخله کردند که بعدها مشخص شد این کشورها به دنبال منافع خود در منطقه وارد بحث شده‌اند.

وی افزود: ارمنستانی‌ها با تبلیغات دروغین، حقیقت را از چشم جهانیان به دور کردند و در طول تاریخ خیانت‌های زیادی به آذربایجان انجام دادند، باید جهانیان بدانند که قره باغ جزو خاک اسلام است.

مسئول تشکیلات آزادی بخش قره باغ با بیان اینکه آمریکا، اروپا و فرانسه منافع خود را پیگیرند، ادامه داد: به همین دلیل آنان، ارمنستان را پشتیبانی می‌کنند که جهان اسلام باید همچون یمن، فلسطین و عراق، مسئله قره باغ را مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه امروز ایران به عنوان قدرت بزرگ اسلامی در منطقه است، تصریح کرد: امروز سران کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم فلسطین در ایران گردهم می‌آیند که این نشان از قدرت ایران در منطقه است.

عاکیف تقی همچنین ادامه داد: امروز ایران نیز به دلیل مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی با آذربایجان می‌تواند در مسئله قره‌باغ ورود کند چرا که استکبار به دنبال از بین رفتن تمدن اسلامی در منطقه است.

وی با بیان اینکه قدس و کعبه دو مکان مقدس مسلمانان توسط صهیونیست و وهابیت اشغال شده است، تصریح کرد: امروز شاهد محدودیت‌ها برای سفر به کعبه توسط وهابیون و اشغال قدس توسط صهیونیست در جهان هستیم که این نشان از ترس دشمنان اسلام از تجمع میلیونی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه مسیحیان سالانه بیش از ۱۰ هزار نفر را نمی‌توانند در جهان گردهم بیاورند، ادامه داد: با این حال تجمع میلیونی کربلا در اربعین و مسئله حج همه ساله موجب ترس دشمنان اسلام می‌شود که آنان در پی فروپاشی این تجمع‌ها هستند.

مسئول تشکیلات آزادی بخش قره باغ همچنین با اشاره به اشغال سرزمین قره باغ ادامه داد: این مسئله نیز جزو اشغال‌های دشمنان اسلام است و آنان به دنبال فروپاشی اسلام هستند که ما مسلمانان اجازه این عمل را به آنان نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها به صلح در منطقه تأکید کرده، ادامه داد: ایران در این راه گام‌های بلندی برداشته و حتی در مسئله قره باغ نیز در زمان دولت آیت الله رفسنجانی، کشورهای آذربایجان و ارمنستان گردهم آورده شدند که عهدشکنی‌های ارمنستان موجب عدم توافق در منطقه شد.