مدیرعامل بانک عامل حوزه مسکن گفت: با وجود التهابات اقتصادی حجم پرداخت تسهیلات تازه در بخش مسکن در ۶ ماه نخست امسال ۳۸ درصد رشد کرد. شرح آنلاین – پژوهشکده پولی و بانکی: ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان اینکه بانک عامل حوزه  مسکن در دو حوزه جذب منابع و پرداخت تسهیلات در نیمه اول امسال به […]

مدیرعامل بانک عامل حوزه مسکن گفت: با وجود التهابات اقتصادی حجم پرداخت تسهیلات تازه در بخش مسکن در ۶ ماه نخست امسال ۳۸ درصد رشد کرد.

شرح آنلاین – پژوهشکده پولی و بانکی: ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان اینکه بانک عامل حوزه  مسکن در دو حوزه جذب منابع و پرداخت تسهیلات در نیمه اول امسال به رغم فشارهای اقتصادی توانست روند رو به رشد را ثبت کند، افزود: التهابات در بازار های ارز، سکه، طلا، مسکن و خودرو از یک سو و همچنین فشارهای بین المللی و تحریم های ظالمانه از سوی دیگر، اقتصاد کشور را در نیمه اول امسال تحت تاثیر قرار داد اما تدبیر و تلاش  مدیران بانک و همکاری و همراهی سایر نیروهای سازمانی بانک عامل حوزه مسکن در ۶ ماهه اول امسال باعث شد مسیر تامین مالی بخش مسکن و ساختمان با موفقیت از این التهابات عبور کند.

وی افزایش بیش از ۳۸ درصدی حجم پرداخت تسهیلات تازه در بخش مسکن (معادل ۹ هزار میلیارد تومان) را نتیجه این تلاش ها دانست.

رحیمی انارکی با اشاره به اینکه بانک عامل حوزه مسکن در طول همه سال های اخیر وارد مسابقه مخرب نرخ سود بانکی نشد، گفت: ما همواره به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پایبند بوده و هستیم. این تعهد، تکلیف مدیران استانی را برای نوآوری در جذب منابع سنگین تر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش ارزیابی عملکرد بانک اشاره کرد و گفت: در این گزارش ۴۰ شاخص مبنای ارزیابی بانک قرار گرفت که در ۱۸ شاخه تحقق بیش از ۷۰ درصدی اهداف اتفاق افتاده است.