معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از پرداخت ۹۹ درصدی مطالبات گندم کاران استان خبر داد. شرح آنلاین: علی جهانگیری،در نشست تخصصی گندم با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۵۷۸ هزار تن گندم به ارزش بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان از گندم […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از پرداخت ۹۹ درصدی مطالبات گندم کاران استان خبر داد.

شرح آنلاین: علی جهانگیری،در نشست تخصصی گندم با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۵۷۸ هزار تن گندم به ارزش بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان از گندم کاران خریداری‌شده است.

وی گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان به قیمت متوسط هر کیلوگرم ۱۳۲۰ تومان بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به افزایش کمی خرید گندم نسبت به سال‌های گذشته گفت: امسال با افزایش ۳۹۰ درصد در بحث خرید تضمینی گندم روبرو بودیم و خوشبختانه این موضوع تنها در کمیت خلاصه نمی‌شد و گندم تولیدی استان ازنظر کیفی نیز بهبود قابل‌توجهی داشت.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۱۴۹ هزار تن گندم از گندم کاران استان خریدار شده بود و متأسفانه تنش خشکی، سرمازدگی و خشک‌سالی باعث کاهش کمی و کیفی گندم استان بود اما امسال شاهد افزایش کمی و کیفی گندم تولیدی استان هستیم و امیدواریم در سال‌های آتی نیز این روند ادامه‌دار باشد.