رئیس شورای بازرگانی ایران و ترکیه با تاکید بر مشکلات بانکی برای مبادلات تجاری بین فعالان اقتصادی ایران و ترکیه گفت: مذاکراتی در این خصوص انجام شده و ایجاد بانک مشترک پیشنهاد گردیده است و  مورد توافق طرفین واقع شده است.

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، رضا کامی عصر دوشنبه در نشست خبری همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی در تبریز در خصوص مراودات تجاری ایران و ترکیه گفت: با وجود تمام افت و خیز های تجاری در دوسال گذشته و کاهش حجم مبادلات، حجم تجاری بین ایران و ترکیه در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

وی با اشاره به بیشترین حجم سرمایه گذاری ترکیه در آذربایجان شرقی گفت: سرمایه گذاران ترک اولویت سرمایه گذاری خود را در ایران، منطقه آزاد ارس انتخاب می کنند.

رئیس شورای بازرگانی ایران و ترکیه همچنین با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی و وجود تحریم های نا عادلانه آمریکا گفت: کمیته مدیریت شرایط ویژه در اتاق بازرگانی تبریز تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: فعالان اقتصادی می توانند با مراجعه به این کمیته هماهنگی های لازم در خصوص تمام مشکلات از جمله حمل و نقل کالا را اخذ کنند.

رضا کامی ادامه داد: با بخش خصوصی ترکیه نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته و می توانیم در صورت نیاز به هماهنگی های بیشتر با مسئولین ترکیه به نتایج بهتری نیز دست یابیم.

وی تاکید کرد: حتما با ترکیه همکاری های بیشتر و گسترده تری را خواهیم داشت.