فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قطعنامه های تصویب شده ضد فعالیت های موشکی ایران گفت: قطعنامه ها در مورد برنامه های موشکی ایران ناقض برجام نیست و برنامه موشکی ایران با قدرت ادامه پیدا می کند. شرح آنلاین – ایرنا: امیر سرلشکر ستاد عطاءالله صالحی روز پنجشنبه در حاشیه آئین یادبود […]

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قطعنامه های تصویب شده ضد فعالیت های موشکی ایران گفت: قطعنامه ها در مورد برنامه های موشکی ایران ناقض برجام نیست و برنامه موشکی ایران با قدرت ادامه پیدا می کند.

شرح آنلاین – ایرنا: امیر سرلشکر ستاد عطاءالله صالحی روز پنجشنبه در حاشیه آئین یادبود امیر سرلشکر محمد سلیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به قطعنامه ها علیه ایران توجه نمی کنیم افزود: این قطعنامه ها ناقض برجام نیست و حرف های لافی است که زده می شود.

وی با بیان اینکه برنامه آینده موشکی ایران قوی تر و دقیق تر می شود ،خاطر نشان کرد: برنامه موشکی ایران هیچ تهدیدی برای کشورهای دوست و همسایه نیست.

صالحی افزود: این برنامه ها تهدیدی برای دشمنان نظام است و جنبه بازدارندگی دارد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رژیم صهیونیستی از بین نمی رود مگر با مقاومت.

وی در خصوص تهدیدات داعش علیه ایران نیز با بیان اینکه آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند، افزود: امروز شاهد حوادث سوریه هستیم و می بینیم که تبلیغات داعش بیشتر از توان واقعی آنهاست.

وی تاکید کرد: حامیان داعش می خواهند از این جرثومه جنایت تا آخرین لحظه برای آزار و اذیت ملت های منطقه استفاده کنند.

امیر سرلشکر سلیمی پس از تحمل یک دوره بیماری روز ۱۰ بهمن ماه در سن ۷۸ سالگی در تهران درگذشت.

وی یکی از قدیمی ترین فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در ایام دفاع مقدس مسئولیت هایی نظیر ریاست دفترمشاوره نظامی حضرت امام خمینی(ره) و فرماندهی ستاد جنگ های نامنظم را برعهده داشت و در نبردهای متعددی از جمله آزادسازی سوسنگرد نقش آفرینی کرد و بعدها مفتخر به اخذ نشان «نصر» از دست رهبر معظم انقلاب اسلامی شد.

امیر سرلشکر سلیمی همچنین به مدت چهار سال (حد فاصل سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴) مسئولیت وزارت دفاع را برعهده داشت.

وی از بنیانگذاران ارتش انقلابی در خرداد سال ۱۳۷۹پس از کناره گیری امیر سرلشکر علی شهبازی، به فرماندهی کل ارتش منصوب شد و همزمان با یک درجه ارتقا، به درجه سرلشکری نیز نائل آمد.

امیر سرلشکر سلیمی تا شهریور سال ۱۳۸۴ به عنوان فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و پس از آن نیز به عنوان یکی از مشاوران ارشد فرمانده معظم کل قوا در امور نظامی خصوصا ارتش منصوب شد.