مدیر پایگاه میراث فرهنگی کندوان از بازدید بیش از ۲۵ هزار نفر تا ششمین روز سال ۹۶ از دهکده توریستی کندوان خبر داد. علیرضا قوچی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شرح آنلاین با بیان اینکه روستای تاریخی کندوان که از روستای هدف گردشگری استان به شمار می رود، اظهار داشت: این روستا به دلیل […]

مدیر پایگاه میراث فرهنگی کندوان از بازدید بیش از ۲۵ هزار نفر تا ششمین روز سال ۹۶ از دهکده توریستی کندوان خبر داد.

علیرضا قوچی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شرح آنلاین با بیان اینکه روستای تاریخی کندوان که از روستای هدف گردشگری استان به شمار می رود، اظهار داشت: این روستا به دلیل معماری خاص خود، شهرت جهانی دارد و به همین دلیل به یکی از مقاصد گردشگری آذربایجان شرقی بدل شده است و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج کشور است.

وی افزود: روستای تاریخی کندوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو است و در فهرست آثار ملی ثبت شده و یکی از سه روستای صخره‌ای جهان محسوب می شود و جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی در روستا از ویژگی های خاص این روستای صخره ای نسبت به دو روستای مشابه خود در خارج از کشور است.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی کندوان با اشاره به استقبال مردم برای گذران اوقات در ایام نوروز در روستای تاریخی کندوان، از این مجموعه تاریخی و گردشگری به عنوان پربازدیدترین روستای هدف گردشگری در استان نام برد.

وی همچنین ادامه داد: روستاهای تاریخی اشتبین و نوجه مهر جلفا نیز بعد از کندوان بیشترین آمار بازدید را در هفته نخست نوروز ۹۶ به خود اختصاص داده اند.

قوچی وجود آب معدنی گوارا، خانه‌های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره ها، دره‌های سرسبز و خرم، آب و هوای مطبوع و لبنیات و عسل را از جاذبه های گردشگری کندوان اعلام کرد.