بانک رفاه ۱۱ هزار میلیارد ریال از سهام و املاک خود را فروخت

بانک رفاه کارگران، میزان واگذاری سرمایه گذاری های بورسی و املاک مازاد خود در سال های ۱۳۹۶و ۱۳۹۷ را بالغ بر۱۱ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش شرح آنلاین ، سال گذشته بانک رفاه توانست پنج هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری بورسی و یک هزار و ۱۰۸ میلیون ریال املاک مازاد خود را واگذار و بخشی از منابع خود را آزاد کند.
همچنین در سال ۹۷ و تا ۱۴ شهریور ماه جاری، میزان واگذاری این بانک در حوزه سرمایه گذاری بورسی ۲ هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال و در حوزه املاک مازاد، یک هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال اعلام شده است.
همچنین آگهی مزایده دوم سراسری املاک مازاد و تملیکی این بانک در روزهای چهارم و یازدهم شهریورماه جاری، در روزنامه های کثیرالانتشار (اطلاعات، همشهری) منتشر و نتایج مزایده ۲۰ شهریورماه جاری مشخص شد که با قطعی شدن واگذاری ها، حجم بیشتری از منابع بانک برای پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی آزاد می شود.
عمده سرمایه گذاری های بورسی این بانک از محل تهاتر بدهی های مجموعه سازمان تامین اجتماعی به این بانک بوده به شکلی که در فاصله سال های ۹۲ تا ۹۷ در مجموع ۹۵ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار از سوی سازمان تامین اجتماعی به بانک رفاه واگذار شده است.
کمیته واگذاری سرمایه گذاری و بهینه سازی پرتفوی بورسی بانک رفاه با برگزاری نشست های هفتگی موضوع واگذاری سهام شرکت های بورسی را با رعایت کاهش نیافتن سطح عمومی قیمت‌ها، شاخص بورس و حفظ حقوق سهامداران را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.
با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و ابلاغ قانون کاهش ۳۳ درصدی بنگاهداری سالانه بانک ها، همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش این شرکت ها تشکیل داده اند.
با اینکه در سال های گذشته، وضعیت بازار مسکن و ملک موجب شد که بانک‌ها نتوانند به راحتی بخشی از اموال خود به ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کنند اما تلاش برای واگذاری املاک مازاد در اولویت‌های برنامه بانک ها قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، به گفته امیر باقری معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک ها ظرف ۶ ماه گذشته حدود ۶ هزار میلیارد تومان از سهام و اموال مازاد خود را فروخته اند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *