×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
وزیر سابق بهداشت

به گزارش شرح آنلاین، سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم رو نمایی از چهار داروی ایرانی که در وزارت بهداشت برگزار شد ، تصریح کرد: اگر قرار است با تحریم مقابله کنیم، نمی‌توان این کار را با شعار انجام داد و باید عمل کرد؛ تحریم ‏نوعی جنگ و حمله به منافع یک ملت است.

وی با اشاره بر اینکه رئیس ‏جمهوری آمریکا به دنبال فریب افکار عمومی است افزود:  هیچ انسانی از تحریم ‏و جنگ استقبال نمی‌کند، مگر افکار بیماری که همه با هم در یک جا جمع شدند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: به هر حال باید از فرصت تحریم و اجبار ایجاد شده ‏استفاده کنیم.‏

دکتر هاشمی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم هیچ محصولی ‏وارد بازار شود، مگر اینکه کیفیت و استاندارد داشته باشد تصریح کرد: مصرف کنندگان بهتر است از محصولات ایرانی استفاده کنند و در مقابل تولیدکنندگان نیز نباید از این فرصت سوءاستفاده کنند، بلکه باید ‏اعتماد از دست رفته را از مسیر ارتقای کیفیت و رعایت انصاف برگردانند.‏

وی ادامه داد: راه مقابله با زیاده خواهی و تهدیدهای آمریکا، تلاش در داخل کشور است.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در راستای مقابله با تحریم ها احترام ‏به علم و تجربه بشری و گذر از خودبزرگ بینی و استفاده از دانش دنیا و تولید محصولات بومی و داخلی و حمایت از این محصولات ‏توسط مردم و بیمه‌ها و دولت اهمیت دارد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره بر اینکه قانون گذاری های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است ادامه داد: در اجرا ضعف‌هایی وجود دارد که ‏بخشی از آن مربوط به ارائه کنندگان است.‏

وی با بیان اینکه تحریم ها در حوزه دارو نیز اثرگذار است گفت: این به معنی خودباختگی نیست، بلکه به معنی محکوم کردن ‏ظلمی است که در حق مردم ایران می‌شود.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره بر اینکه ایران بیش از ۳۰ سال است که به عنواوین مختلف در تحریم است گفت: افتخار نمی‌کنیم که تحریم هستیم، اما افتخار می‌کنیم که ملت مقاومی هستیم.‏

وزیر بهداشت درباره طب سنتی و اسلامی بیان کرد: باید رسانه ها باید مراقب باشند آنچه در حوزه طب سنتی و اسلامی ترویج می کننددر حوزه شیادی نباشد .

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی ادامه داد: وزارت بهداشت برخی از این مراکز را تعطیل می کند و بعد تصویر این افراد که در برخی موارد حتی دیپلم هم نداشته اند در بعضی رسانه ها منتشر می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در خصوص داروهای رو نمایی شده امروز نیز گفت: هفته گذشته ۹ داروی ایرانی رو نمایی گردید و امروز با گذشت کمتر از یک هفته شاهد رو نمایی از چهار داروی جدید هستیم که نشان از همت عمومی برای افزایش سطح بهداشت و درمان کشور است.

   داروهای رونمایی شده

شربت خوراکی ژل رویال که در موارد درمانی مفید است، ژل تزریقی مفاصل که برای سالمندان موثر است، ‏پانسمان زخم‌های بایولوژیک و ماده اولیه درمان هپاتیت C امروز رونمایی گردید، همچنین ۲ ‏محصول دیگر مرتبط به شرکت‌های دانش بنیان نیز امروز رونمایی می‌شود.‏

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد