شهردار تبریز گفت: در این دوره هیچ استخدامی اتفاق نیافتاده است ولی ممکن است نیروهایی در قالب خرید خدمت به شرکت های طرف قرار داد افزوده شده باشند.

به گزارش شرح آنلاین، ایرج شهین باهر در جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر تبریز با بیان این مطلب گفت: در همه حوزه ها به رفع نابسامانی ها و جلوگیری از فسادها پایبند هستیم و لذا از پاسخگویی به سوال ها به عنوان فرصت استفاده می کنیم.

وی گفت: بدنه شهرداری هم باید آمادگی داشته باشد تا در باره عملکرد خود همیشه در معرض سوال قرار گیرد. هفته گذشته به طور کامل به سوال آقای قلیزاده پاسخ دادم اما اگر ابهامی باقیست، باز هم آماده پاسخگویی هستم.

شهردار تبریز ادامه داد: این نفرات در چارچوب سیاست های شورای شهر مبنی بر گسترش ورزش همگانی جذب شده اند و در ورزش صبحگاهی در اماکن عمومی به صورت ساعتی به کار گرفته می شوند.

عضو شورای اسلامی تبریز در همین خصوص گفت: از جمله این مربیان استخدام شده، همسر یکی از مدیران ارشد، فرزندان دو تن از معاونان سازمان و مدیر روابط عمومی مجموعه است که تحت عنوان مربی وارد مجموعه شده و به طور میانگین دو و نیم میلیون حقوق می گیرند. اینها همان کسانی هستند که شما می فرمایید به مردم نرمش می دهند.

فرج قلیزاده گفت: خطاب من به مدعی العموم است. این سخنان که اظهار می کنم یا صحت دارد که در این صورت دخل و تصرف در اموال عمومی است و باید رسیدگی شود یا غیر صحیح است که در این صورت نشر اکاذیب از سوی بنده است که در هر دو صورت از دادستان می خواهم ورود کرده و موضوع را بررسی کنند. مشخص است که با رو شدن این مسائل تعداد تذکرات همکاران افزایش پیدا خواهد کرد.

همه مشکلات تبریز را تا به امروز به عهده می گیریم

فرج قلیزاده عضو شورای شهر تبریز سپس گفت: همه مشکلات تبریز را تا به امروز به عهده می گیریم. لیست ۲۰۰ نفره ای را در اختیار دارم که نشان می دهد در دوره آقای شهین باهر این تعداد جذب شده اند.

وی گفت: بارها به صورت حضوری موضوع را با شما در میان گذاشته ام اما همه این صحبت ها در نهایت به توهین به بنده از سوی جنابعالی منتهی شد.

وی ادامه داد: برای اینکه بار تاخیر تعرفه عوارض محلی به دوش بنده نیافتد، موضوع سوال را متوقف می کنم. مسائل را یک بار دیگر به صورت مستند به شهردار ارائه می کنم و در صورت عدم ترتیب اثر، باز هم آن را دنبال خواهم کرد.

بحث های مبهم همه مجموعه شهرداری و شورای شهر را زیر سوال می برد

مسعودی ریحان رئیس شورای شهر استان نیز در این جلسه گفت: آقای قلیزاده اعلام کنند که بر اساس ماده ۷۵ آیین نامه داخلی، آیا از سوال شهردار قانع شده اند یا نه. اگر قانع نشده باشند، موضوع استیضاح باید کلید بخورد.

وی گفت: برای من هیچ اهمیتی ندارد که ایشان قانع شده باشند یا نه. بحث های مبهم وی همه مجموعه شهرداری و شورای شهر را زیر سوال می برد.

با حضور جمعی از ساکنان منطقه ستارخان، موضوع ساماندهی مزار شهدا در این منطقه در صحن شورای شهر مطرح شد. گفته می شود همه جوازهای قانونی و شرعی در این خصوص صورت گرفته است اما اداره کل اوقاف برای این منظور همکاری لازم را ندارد.

رئیس شورای شهر وعده داد این موضوع درحضور مدیران اوقاف و هیئت امنای این مزار مطرح و چاره اندیشی خواهد شد.