پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
مس سونگون

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین،  محمدرضا پورمحمدی امروز در جلسه شورای معادن استان با بیان این مطلب گفت: هزینه‌هایی که از رهگذر بهره‌برداری  معدن مس سونگون ورزقان به زیرساخت‌های استان تحمیل می‌شود باید از محل درآمدهای آن جبران شود و به این منظور لازم است منابع و گردش مالی این شرکت در خود استان ثبت شود.

وی با تأکید بر رصد فعالیت‌های معدنی در محدوده‌هایی که مجوز اکتشاف برای آنها صادر شده است، گفت: طبق قانون، کسانی که در مهلت تعیین شده نسبت به انجام عملیات اکتشاف اقدام نکنند پروانه اکتشاف و بهره‌برداری آنها باطل می‌شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران بخش معدن حمایت می‌کنیم، افزود:‌ در عین حال به کسانی که مجوز اکتشاف گرفته‌اند و به دنبال سوءاستفاده هستند یا توانایی کافی برای انجام عملیات اجرایی ندارند اجازه فعالیت داده نمی‌شود.

وی بر رعایت قانون و همچنین اصلاح برخی از مواد قانونی درخصوص احیای منابع طبیعی که در اثر بهره‌برداری از معادن تخریب شده است تأکید کرد.

در این نشست تعدادی از پرونده‌های بهره‌برداران و مکتشفین درخصوص تعطیلی موقت، درخواست سلب یا رفع سلب صلاحیت و محاسبه حقوق دولتی مورد بررسی قرار گرفت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد