میانه،(شرح آنلاین) - استانداری آذربایجانشرقی تحصیل به زبان مادری را مطالبه مردم آذربایجان شرقی دانست.

محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در همایش «نیمکت های سوخته یادواره شهدای مدارس زینبیه و ثارالله شهرستان میانه»، با بیان اینکه زبان آذری دارای فولکلور و ادبیات بسیار خوب و غنی است، اظهار داشت: بر این اساس از وزیر آموزش و پرورش می خواهیم در صورت صدور مجوز، در سال های آینده این زبان در مدارس تدریس شود.

وی با تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ادای احترام به روح بلند امام راحل، گفت: توفیقات نظام در ۴۰ سال گذشته در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قابل شمارش و بیان نیست.

پورمحمدی ادامه داد: در حالی که اوضاع آشفته خاورمیانه بسیاری از کشورها را درگیر کرده است، امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران مثال زدنی در جهان است.

وی ادامه داد: پیشرفت علمی ایران در حوزه‌ها و علوم مختلف قابل مقایسه با ۴۰ سال قبل نیست و بیان ضعف ها از سر دردمندی و نه ناشکری است.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: بر این اساس تلاش برای رفع مشکلات وظیفه همه مسئولان است و ما نیز در آذربایجان شرقی تمام تلاش خود را برای رضایت‌مندی مردم انجام می‌دهیم.

پورمحمدی با اشاره به مشکلات بیان شده شهرستان میانه، از زبان مسئولان، گفت: مشکل آب و گاز این شهرستان در اولویت های کاری استان است که در اولین سفر آینده به این منطقه بیشتر به آنها پرداخت می‌کنیم.