پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

در حالیکه مردم کلانشهر تبریز طی هفته های گذشته منتظر تصمیم منتخبان خود در شورای اسلامی شهر مبنی بر انتخاب شهردار می باشند اما گویا بر خلاف تصورات اولیه مبنی بر تشکیل شورایی پرقدرت ،وجود انشقاق در بین افکار منتخبان شورای پنجم باعث شده تا امروز معادله انتخاب شهردار تبریز  آن هم در عرض چند ماه مانده به رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ عقیم بماند و جالبتر اینکه امروز شاهد وعده بیست روز آینده را از عضو هیئت رئیسه شورای پنجم هستیم.

محرم محمد زاده عضو هیئت رئیسه شورای پنجم تبریز در تشریح علت تاخیر در انتخاب شهردار تبریز، ابراز داشت: کاندیداها چهارشنبه هفت قبل برنامه‌‌هایشان را به شورا ارائه داده‌‌اند و فعلا در حال بررسی معیارهای آنان هستیم تا با شاخص‌‌های شورا تطبیق داده و شهرداری را انتخاب کنیم که جوابگوی نیازهای شهر باشد.

وی افزود: یکی از دلایل دیگر تاخیر در انتخاب شهردار عدم اجماع اکثریت بر روی یک گزینه است، ما نمی‌‌خواهیم شهردار با ۷، ۸ رأی انتخاب شود، چراکه درصورت چنین انتخابی در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد، شهردار انتخابی باید حداقل ۱۱ رأی پشتوانه داشته باشد تا با جدیت امور را پیش ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تکلیف شهرداری تبریز طی روزهای آتی مشخص می‌‌شود، تاکید کرد: ما نیز دوست داریم سریعاً شهردار را انتخاب کنیم چون کارها با سرپرست پیش نمی‌‌رود، لذا فکر می‌‌کنم طی ۲۰ روز آینده شهردار انتخاب شود.

حال با این توضیحات عضو محترم هیئت رئیسه شورای شهرتبریز هچنان نمی توان با قطعیت از انتخاب شهردار و سامان گرفتن امور شهری  در روزهای آینده نزدیک صحبت کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد