نخجوان ، ایرنا ، (شرح آنلاین) - واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان طی پیامی خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جان باختن تعدادی از ایرانیان را در حادثه سیل اخیر تسلیت گفت و با حادثه دیدگان ابراز همدردی کرد.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ضمن اعلام دریافت این پیام به نقل از رئیس مجلس عالی نخجوان خبر داده است که وی مراتب همدردی دولت و ملت خود را با ملت و دولت ایران ابلاغ کرده است.

در پیام واصف طالب اف خطاب به ظریف آمده است : غم و اندوه خود از خبر جان باختن انسان ها و خرابی ها در نتیجه فاجعه طبیعی در جمهوری اسلامی ایران را به استحضار رسانیده و در رابطه با این فاجعه به شما، به خانواده های جان باختگان و مردم کشور برادر ایران با اندوه عمیق تسلیت گفته، برای مجروحین و خسارت دیدگان شفا می طلبم.

به گزارش ایرنا، در پی بارش های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، سیلاب برخی استان های شمالی، جنوبی و جنوب غرب کشور را در برگرفت.

بیشترین آسیب های این پدیده در استان های گلستان و مازندران و فارس بود و در روزهای اخیر عملیات امداد رسانی توسط دستگاه های اجرایی، ارگان های نظامی و نهادهای مدنی و مردم در این سه استان ادامه داشته است.

در همین راستا جلسه ستاد بحران کشور با حضور رییس جمهوری و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای امداد رسان در تهران برگزار شد و بعد از آن حسن روحانی برای بازدید از مناطق سیل زده و نحوه کمک رسانی به سیل زدگان به استان های گلستان و مازندران سفر کرد.

همچنین رییس جمهوری برای بررسی روند اقدامات انجام شده به منظور مواجهه با بروز سیل در خوزستان امروز جمعه به این استان سفر کرد.