مهر، (شرح آنلاین) - پلدختر - وزیر ارتباطات گفت: وضعیت ارتباطات در پلدختر عادی شده و ظرفیت آن تا ۴ برابر افرایش پیدا کرد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در پلدختر اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته ارتباط در همه شهرهای استان لرستان برقرار است و در پلدختر نسل دوم و پیامک‌ها فعال شده است.

وی با اشاره به احداث فیبرنوری در پلدختر تصریح کرد: فیبرنوری قدیمی از بین رفته که فیبرنوری جدید جایگزین آن شده و نخستین سایت نسل چهار تلفن همراه نیز آغاز به کار کرده و بالن اینترنتی در پلدختر نصب شده است.

وزیر ارتباطات بیان کرد: برنامه ریزی کوتاه مدت از سوی وزارت ارتباطات برای بازسازی تجهیزات از بین رفته در نظر گرفته شده است.

آذری جهرمی با بیان اینکه اساسی‌ترین زیرساخت‌ها، زیرساخت بانکی است، تصریح کرد: اولویت ما ایجاد فعالیت بانکی است که پست بانک و بانک انصار فعال شده‌اند، با هماهنگی شرکت پارسیان ۵۰۰ دستگاه پوز برای تجارت الکترونیک به این مناطق ارسال شده است.

وی افزود: خط تلفن جدید برای تماس‌های اضطراری مانند پلیس و نیروهای انتظامی، بیمارستان و اورژانس راه اندازی شده است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: وضعیت ارتباطات در پلدختر عادی شده و ظرفیت آن تا ۴ برابر افرایش پیدا کرد.

آذری جهرمی تاکید کرد: ارائه خدمات رایگان به مردم تمدید و ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه حجم تخریب‌های صورت گرفته غیرقابل باور است، خاطرنشان کرد: روز گذشته به صورت تصادفی از برخی مناطق آسیب دیده بازدید کردیم اگرچه گلایه‌هایی بود اما مردم برخورد خوبی داشتند.

وزیر ارتباطات گفت: خسارت سیل‌های اخیر به سیستم ارتباطی کشور حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان و به پلدختر حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

 

منبع: مهر

م م ۷۶/