تسنیم، (شرح آنلاین) -مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: صدا و سیمای مرکز استان با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلفی در ماه رحمت و مغفرت، همراه لحظات معنوی روزه داران خواهد بود.

مرتضی صفری در حاشیه بازدید از آماده سازی محل برگزاری ترتیل خوانی قرآن کریم از مصلای اعظم حضرت امام خمینی ( ره ) تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز  استان با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلفی در ماه رحمت و مغفرت، همراه لحظات معنوی روزه داران خواهد بود که  یک سریال تلویزیونی ، دو مجموعه انیمیشن ، چندین مستند و ویژه برنامه ، جُنگ‌ و سخنرانی در کنداکتور رمضانی شبکه‌ سهند قرار گرفته است.

وی افزود: شبکه سهند در کنار شبکه‌های سراسری و مراکز استانی رسانه ملی تلاش خواهد کرد در ماه مبارک با پخش برنامه‌های متنوع در کسب فیوضات ماه میهمانی خدا با مخاطبان خود شریک شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی  در ادامه خاطر نشان کرد : مخاطبان شبکه سهند در ایام پرفیض ماه مبارک رمضان در کنار برنامه‌های روتین و همیشگی خود همچون سحرلر ، خانواده ، حرکت و کندیمیز شاهد ویژه برنامه‌های مختلف از جمله ویژه برنامه افطارلیق، ضیافت رمضان و پخش زنده ترتیل خوانی قرآن کریم از مصلای اعظم حضرت امام خمینی (ره ) اوباشدانلیق، الف لام میم ، زکات برکت زندگی ، تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، مؤسسات قرآنی ، برکت ، مستند اهل ایمان ، شکر شکنان و عافیت خواهند بود.

صفری تصریح کرد : بهداشت روزه داری، قدر گئجه سی ، مناجات رمضان ، ادعیه ، احادیث و روایات ، پخش انیمیشن پارسا کوچولو و قصه‌های من و آقاجان ، پخش سریال مدینه و فیلم‌های سینمایی مختلف با مضمون رمضان از دیگر برنامه‌هایی است که در شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ماه میهمانی خدا در کنداکتور پخش در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد : رادیو تبریز هم با تدارک بیش از هفتاد عنوان ویژه برنامه زنده ، تولیدی و تامینی از جمله افطارلیق ، اوباشدانلیق، مسابقه فائزون ، دانیشیق ، مشکات ، رحلت گئجه سی، مجموعه‌های نمایشی ، شبهای ایران ، انقلاب بایراقی ، شب‌های فیروزه‌ای ، حق الناس ، محفل ، مشکات ، نور آیه لری و آنا قبله در ماه مبارک رمضان به استقبال میهمانی خدا خواهد رفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه یادآور شد: پخش ترتیل قرآن کریم بعد از اذان صبح ، درس‌هایی از قرآن، سخنرانی ، برقراری ارتباط زنده با سایر شبکه‌های استانی و آی گوروشو برنامه‌های دیگری هستند که در ماه پرفیض رمضان برای شنوندگان رادیو به روی آنتن خواهد رفت.

صفری برنامه‌های الله قوناقلیقی و اوباشدانلیق را نیز از دیگر برنامه‌های رادیو شهری مراغه برشمرد که در این ماه مبارک تقدیم شنوندگان خواهد شد.

وی، آماده سازی مساجد ، استقبال از رمضان ، پیگیری روند تأمین اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک ، پیگیری روند نظارت بر بازار ، جشن‌های گلریزان ، اکرام ایتام ، رمضان و خودسازی ویژه شب‌های قدر ، عمران و آبادی با زکات فطریه را از عناوین گزارش‌های تولیدی پیش بینی شده در معاونت خبر عنوان کرد که در کنار اطلاع رسانی و پوشش خبری رویدادهای مختلف در طول ماه رمضان تهیه و پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به نقش ، اهمیت و تاثیرگذاری فضای مجازی در افکارسنجی و جهت‌دهی و مهندسی افکار عمومی گفت : معاونت فضای مجازی این مرکز نیز با تولید و نشر احکام ماه مبارک رمضان به صورت موشن گرافیک ، تولید و نشر ذکر و دعاهای مخصوص ایام ماه مبارک رمضان ، ایجاد پویش سفره‌های ساده با دریافت و انتشار عکس سفره‌های ساده مردمی ، تولید و نشر پوسترهای ویژه و متنوع با موضوعات ولادت امام حسن مجتبی(ع)، شهادت امام علی(ع)، شب‌های قدر، عید فطر و میزان فطریه سعی خواهد کرد به رسالت خود در کنار دیگر معاونت‌ها عمل کند.

 

 

منبع : تسنیم

الف – ب ۶۶/