×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
افزایش ۴۵ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

خلیل ساعی در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه با بیان اینکه کار بزرگی در سطح ملی با مشارکت تمام دستگاه‌ها و نهادهای دخیل در برنامه‌های احیای دریاچه انجام‌شده است، اظهار داشت: باوجود تحمیل عدم امکان احیای دریاچه طی سال‌های گذشته از سوی برخی کارشناسان در افکار عمومی، با آغاز و پیگیری برنامه‌های ستاد احیا شاهد بازگشت زندگی به دریاچه هستیم.

وی افزود: با عنایت الهی و بارش‌های اخیر و اقدامات ستاد احیا تراز دریاچه ارومیه در تاریخ 20 اردیبهشت به یک هزار و ۲۷۱ متر و 83 سانتی‌متر رسیده که در مقایسه با سال گذشته 1.05 سانتی‌متر افزایش‌یافته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: با افزایش بارندگی‌ها طبق پیش‌بینی‌ها حجم آب دریاچه به 5.03 میلیارد مترمکعب رسیده و این نشان‌دهنده مطلوب بودن روند احیای دریاچه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر وسعت دریاچه 3 هزار و 186.36 کیلومترمربع بوده و نسبت به مشابه سال گذشته دریاچه ارومیه 863 کیلومترمربع و نسبت به ابتدای مهرماه سال گذشته یک هزار و 463 کیلومترمربع وسعت یافته شده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش حجم آب دریاچه و پیشروی حجم آب علاوه بر احیای دریاچه تأثیر بسیار بالایی در جامعه داشته و سبب افزایش امید و نشاط مردم داشته به‌طوری‌که در روزهای اخیر شاهد حضور مردم در کنار دریاچه و اظهار خوشحالی از خوب شدن حال دریاچه هستیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد