×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false

غلامرضا شریفی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران،  با ابراز تأسف نسبت به سانحه ناگوار آتش‌سوزی در سرای «ایکی قاپیلی» بازار تاریخی تبریز و اظهار همدردی با خسارت دیدگان، از تمهیدات اداره‌کل امور مالیاتی استان برای بخشودگی بدهی مالیاتی کسبه این بازار خبر داد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اظهار داشت: این حادثه ضرر مالی بسیاری برای کسبه آن در پی داشته است و اداره‌کل به نوبه خود ترتیبات قانونی برای جبران بخشی از این خسارات پیش‌بینی کرده است.

وی از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به وضعیت حریق بازار تبریز در ساعات اولیه روز حادثه در اداره‌کل خبر داد و افزود: این اداره‌کل فقط متولی وصول مالیات نیست، بلکه وظیفه دارد در مواقع لازم با ارائه مشاوره و هم چنین اعطا معافیت‌های مالیاتی و مساعدت‌های قانونی در کنار مودیان محترم مالیاتی باشد.

شایان ذکر است، طبق ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند معادل خسارت وارده ناشی از حوادث و سوانح از قبیل زلزله، سیل و آتش‌سوزی و اتفاقات غیرمترقبه را از درآمد مشمول مالیات مؤدی در آن سال و سنوات بعد، کسر و نسبت به آن دسته از مؤدیان که بیش از ۵۰ درصد اموالشان از بین رفته است و قادر به پرداخت بدهی‌های مالیاتی خود نمی‌باشند، با تصویب هیأت وزیران، تمام یا قسمتی از بدهی مالیاتی آنها بخشوده یا تقسیط طولانی کند.

 

الف – ب 66/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد